Haber 7

McConnell: Türkiye'ye yaptırım uygulamak geri tepebilir

ABD Temsilciler Meclisinde Türkiye’ye yaptırım getirilmesine karşı çıkan Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, “Bir NATO üyesi olan Türkiye'ye yaptırım uygulamak, Ankara ile Rusya'yı yaklaştırma olarak geri tepebilir” dedi.
GİRİŞ 22.10.2019 22:08 DÜNYA
Metin Boyutu
McConnell: Türkiye'ye yaptırım uygulamak geri tepebilir

Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Temsilciler Meclisinde Türkiye’ye yaptırım getirilmesini isteyen mevzuatına karşı çıktı.

Cumhuriyetçi Parti’nin Kentucky Senatörü McConnell, “Bir NATO üyesi olan Türkiye'ye yaptırım uygulamak, Ankara ile Rusya'yı yaklaştırma olarak geri tepebilir” ifadelerini kullandı. McConell, Temsilciler Meclisinin aldığı mevzuat kararı ile ABD Senatosu arasında bir bölünme olduğunu gösterdi.

 

Öte yandan Demokratların ağırlıklı olduğu Temsilciler Meclisinden önümüzdeki hafta Türkiye'ye yaptırım uygulanması konusunda bir oylama yapılacağı aktarıldı.

Yorumlar

9
 • 777

  3 hafta önce Şikayet Et bravo.yalnız bunu bilmek için zeki olmaya gerek yok
 • Osmanlı

  3 hafta önce Şikayet Et Vay be Aziz Yıldırım Amerika'da senatör olmuş haberimiz yok..ikizimidir nedir vay beee fotokopisi resmen
  Toplam beğeni
 • Ali

  3 hafta önce Şikayet Et Allah çok büyük. Kafir bize saldırdıkca biz güc kazanıyoruz. Demekki bir millet onuru elden bırakmayacak ve dik duracak.
  Toplam beğeni
 • belde

  3 hafta önce Şikayet Et Aziz başkan yerini seçimle teslim etti. bunlar da işgal ettikleri yerleri bu coğrafyayı bir an önce terk edip defolsun gitsinler.
  Toplam beğeni
 • Çavuş

  3 hafta önce Şikayet Et Bizim gözümüzde eriyip giden ABD dostluğu var, Bir müttefik nasıl olmalı, nasıl olmamalı ve AB dahil Türkiye,yi yalnız bıraktınız mütefikliginiz sorgulanmalı.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.