Haber 7

Türkiye ile Yunanistan arasında son dakika gelişmesi

Son dönemde tansiyonun yükseldiği Ankara-Atina hattında son dakika bir gelişme yaşandı. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, iki ülke dışişleri bakanlarının bugün bir araya geleceğini duyurdu. Bu duyurudan saatler sonra iki bakan bir araya gelerek görüşme gerçekleştirdi ve ikili ilişkiler ile bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
GİRİŞ 08.11.2019 14:35 DÜNYA
Metin Boyutu
Türkiye ile Yunanistan arasında son dakika gelişmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kapıları açarız, mültecileri Avrupa’ya göndeririz" sözleri ve Yunanistan'ın Kıbrıs açıklarında sondaj çalışmaları yapmasının ardından tansiyonun yükseldiği Atina-Ankara hattında son dakika bir gelişme yaşandı.

 

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, bugün Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bugün Cenevre'de bir araya geleceğini duyurdu. Açıklamada görüşmenin detaylarına dair bilgi verilmezken, Dünya Ekonomik Forumu sırasında gerçekleşecek toplantıda ikili ilişkiler ve bölgedeki sorunların masaya yatırılacağı aktarıldı.

GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Batı Balkanlar Stratejik Diyaloğu Liderler Zirvesi" çerçevesinde geldiği Cenevre'de Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'la bir araya geldi. İkili ilişkiler ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.

Yorumlar

3
 • ecdad

  3 gün önce Şikayet Et bizim asıl düşmanımız INGILTERE-FRANSA ...ama işin ilginç tarafı Fransa ERMENI olayı birde son SURIYE olayını kaşımasa hiç FRANSA düşmanlığı yok gibi ... yunanistanı üzerimize düşen INGILIZ politikası ...Tarih boyunca OSMANLI düşmanı ingikiz-fransiz ile savaşmış iken yunanistan ile Yunan bağımsız savaşından sonra savaşımız yoktu...KURTUKUS savaşında bile yunanlar INGILIZ gemisi ile Anadoluya geldiler
 • paslanmaz

  4 gün önce Şikayet Et Türkiye ve Yunanistan'ın anlaşması her iki ülkenin menfaatinedir ege ve Akdeniz her iki ülkenin ortak çıkar alanlarıdır anlaşıp o pastayı bölüş meliyiz bu bölgede dini hariç birbirine en yakın halklarız emperyalistlerin oyununa gelmeli beraber kalkınmalıyız umarım toplantı iyi geçer
  Toplam beğeni
 • tepki

  4 gün önce Şikayet Et He he yumuşak kulak memesi kıvamında geçsin.Bırakın bunları düşman,düşmanlığından vazgeçmiyor hala daha yumuşamaymış da bilmem neymiş!
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.