Haber 7

Erdoğan ülkeden ayrılır ayrılmaz açıkladı: Türkiyesiz asla

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, katıldığı bir radyo programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretini hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Orban, "Türkiye olmadan Macaristan ve Avrupa'ya yönelen milyonluk göç dalgası durdurulamaz" dedi.
GİRİŞ 08.11.2019 16:03 DÜNYA
Metin Boyutu
Erdoğan ülkeden ayrılır ayrılmaz açıkladı: Türkiyesiz asla

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macaristan devlet radyosu Kossuth Radio'daki haftalık konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Kasım'da Macaristan'a yaptığı ziyareti değerlendirdi.

 

Macaristan'ın coğrafi olarak Rusya, Almanya ve Türkiye üçgeni içinde yer aldığını ve bu ülkelerle iyi ilişkiler içinde olma politikası izlediğine dikkat çeken Orban, bu kapsamda birkaç gün önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın, dün ise Erdoğan'ın Macaristan'ı ziyaret ettiğini belirtti.

"TÜRKİYE OLMADAN BAŞARAMAYIZ"

 

Türkiye'nin mültecileri Avrupa yerine Suriye'ye gönderdiği takdirde Avrupa'nın ve ülkesinin güvende olacağını ifade eden Orban, "Göçmen taraftarı güçler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı makamından uzaklaştırmak için çalışıyor. Eğer Türkiye'de güç, denge ve güven olmazsa göçmenleri durduramaz ve bu da göçmen taraftarlarının hayalinin gerçekleşmesine ve milyonlarca göçmenin Avrupa'ya gelmesine neden olur. (ABD'li ünlü iş adamı) George Soros meşhur planında Avrupa'nın yıllık bir milyon göçmene ihtiyaç duyduğunu yazmıştı" diye konuştu.

Orban konuşmasında, "Türkiye olmadan Macaristan ve Avrupa'ya yönelen milyonluk göç dalgası durdurulamaz" dedi.

Yorumlar

-1
 • Teop89

  3 gün önce Şikayet Et Avrupa en sevdiği pkk/ypg'yi alsın, onları gönderelim, kucaklaşırlar.
  Toplam beğeni
 • Hakan Şahiner

  4 gün önce Şikayet Et Güneyt arkın gibi adam erdoğan koskoca ülkeyi kurtarıyo
  Toplam beğeni
  • Kya

   3 gün önce Şikayet Et Ama bu hakıki
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.