Türkiye'nin hamlesi sonrası AB'den skandal karar! Anlaştılar

AB Konseyi, AB Dışişleri Bakanlarının Kıbrıs açıklarındaki sondaj faaliyetleri nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulanması konusunda anlaşmaya vardığını duyurdu.

GİRİŞ 11.11.2019 19:31 GÜNCELLEME 11.11.2019 19:31 DÜNYA
Türkiye'nin hamlesi sonrası AB'den skandal karar! Anlaştılar
Türkiye'nin hamlesi sonrası AB'den skandal karar! Anlaştılar

AB Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre, AB Dışişleri Bakanlarının Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri nedeniyle yaptırım uygulanmasına ilişkin çerçeve belgeyi onayladı.

 

 

"Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yaşa dışı sondaj faaliyetlerine cevap olarak uygulanması planlanan kısıtlayıcı tedbirler için bir çerçeve belge kabul edildi" denen açıklamada, sorumlu kişi ve kurumlara karşı kısıtlayıcı tedbirler uygulanmasının mümkün olacağı ifade edildi.

Söz konusu tedbirlerin seyahat yasağı ile kurum ve kişilerin mal varlıklarının dondurulmasını kapsayacağı kaydedilirken yaptırım listesinde yer alan kişi ve kurumlara AB tarafından fon aktarılmayacağı vurgulandı.

 

 

Bu arada Reuters'a konuşan iki AB'li diplomat, yaptırımların sondaj gemilerindeki kaptanları ve TSK mensuplarını da hedef alabileceğini söyledi.

ETİKETLER

YORUMLAR 32 TÜMÜ
 • Dieiliş 4 ay önce Şikayet Et
  Elinizden geleni ardiniza koymayin o eski Türkiye biti formatdan sonra işte TÜRKİYE
  Cevapla
 • Kaleli Er 4 ay önce Şikayet Et
  Eyvallah , - Demek ki ! , doğru yoldayız ... Vesselam .
  Cevapla
 • Vatansever 4 ay önce Şikayet Et
  Aşağılık Halt birliği oldu bunlar. İşeri güçleri Türkiye yi sıkıştırp diz çöktürmek. Asıl bunlar, yaptıklarımızı onayladıkları zaman kendimizden şüphe duymalıyız. Şu anda yaptıklarımızla doğru istikamette yol alıyoruz. Darısı içimizdeki Türkiyeyi dışarı şikayet eden anlayışı kıt yobazların başına .
  Cevapla
 • Azim 4 ay önce Şikayet Et
  alın o zaman mültecilerinizi, askeri üslerinizi, fabrikalarını zı dersek yatırımın ne olduğunu anlarsınız ahlaksız avrupa_topluluğu
  Cevapla
 • Erdalsilo 4 ay önce Şikayet Et
  Kıbrısın tamamı Türk Toprağıdır Avrupa diyil öğrenecekler
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR