Biri Suudilere ait! 3 gemiye el koydular

Yemen'deki Husiler, Kızıldeniz'de, biri Suudi Arabistan'a ait olmak üzere 3 geminin alıkonulduğunu açıkladı.

GİRİŞ 19.11.2019 07:38 GÜNCELLEME 19.11.2019 08:47 DÜNYA
Biri Suudilere ait! 3 gemiye el koydular
Biri Suudilere ait! 3 gemiye el koydular

Uluslararası tanınırlığı olmayan Husi hükümeti İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, sahil güvenlik birliklerinin, kara sularını ihlal ettikleri gerekçesiyle Yemen'in Ukban Adası'nın 3 mil açığında 3 gemiyi alıkoyduğunu belirtti.

 

Açıklamada alıkonulan gemiler arasında Suudi Arabistan'a ait "Rabigh 3" isimli geminin de olduğu kaydedildi.

Gemilerin, Hudeyde ilinde bulunan Salif Limanı'na çekildiği ve ilgili makamlarla irtibata geçildiği aktarılan açıklamada diğer 2 geminin hangi ülkeye ait olduğu bilgisine yer verilmedi.

 

Yemen Dışişleri Bakanı Muhammed el-Hadrami daha önce yaptığı açıklamada, İran destekli Husileri, ülkenin batısında Kızıldeniz'de Güney Kore'ye ait bir gemi ve ona eşlik eden iki tekneyi alıkoymakla suçlamıştı.

Husilerin üst düzey yöneticilerinden Muhammed Ali el-Husi, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ise Kızıldeniz'de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait olduğu düşüncesiyle bir gemiyi alıkoyduklarını, geminin Güney Kore'ye ait olduğunun ortaya çıkması durumunda serbest bırakılacağını duyurmuştu.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • gakko 2 ay önce Şikayet Et
    Ne güzel yakin gitsin af yok yahudi ile çalişan ülke sudi
    Cevapla
  • Türk Vatandaşı 2 ay önce Şikayet Et
    Husiler riyadlı müşrikleri işgal etsin de bak sen yahudi uşaklarının haline. Zannederim Türkiye Gel Bizi Kurtar diye yalvaracaklar yakında.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR