Trump Borisov ile Beyaz Saray'da görüştü

ABD Başkanı Donald Trump, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile Beyaz Saray'da bir araya geldi. Trump, "Bulgaristan bizden F-35'ler ve başka şeyler sipariş etti. ABD'den birçok askeri malzeme satın aldılar" dedi.

GİRİŞ 26.11.2019 01:34 GÜNCELLEME 26.11.2019 01:34 DÜNYA
Trump Borisov ile Beyaz Saray'da görüştü
Trump Borisov ile Beyaz Saray'da görüştü

ABD Başkanı Donald Trump, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile Beyaz Saray'da bir araya geldi.

 

Trump, Oval Ofis'teki görüşme öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, "çok verimli bir toplantı" yapmayı umduklarını belirterek, "Bulgaristan bizden F-35'ler ve başka şeyler sipariş etti. ABD'den birçok askeri malzeme satın aldılar." açıklamasında bulundu. 

ABD Deniz Kuvvetleri Sekreteri Richard Spencer'in Savunma Bakanı Mark Esper'in isteği üzerine istifa etmesine ilişkin Trump, "Bunu uzun süredir düşünüyorduk ancak bir türlü olmamıştı. Bu zamanlama meselesi." yorumunda bulundu. 

 

Borisov da Trump'a kendisini ağırladığı için teşekkür ederek, "Vizelerle ilgili sorunu çözmeyi umuyoruz." dedi. 

Trump-Borisov görüşmesinin ardından yapılan ortak basın açıklamasında ise iki ülke arasındaki "dostluk ve müttefiklik" vurgulandı. 

Açıklamada, "ABD ve Bulgaristan, savunma teknolojisi ve endüstriyel ortaklığını daha da derinleştirmeyi planlıyor." değerlendirmesinde bulunuldu. 

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • gakko 2 ay önce Şikayet Et
    hepsi boş bunlar çildiriyor lar Biz Rusya dan su 35 ve su 57 leri alalim siz o zaman görün Abd bunlara bedava silah verecek çildiracaklar sonunda .iran da bir an önce S 400 alsa tamamdir bu bölgede F 35 F 55 para etmez daha önemli olan bir an önce faliyete geçmesi
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR