Haber 7

Putin'in Türkiye'ye geleceği tarih açıklandı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ilk belirlemelere göre 8 Ocak'ta İstanbul'da bir araya geleceklerini söyledi.
GİRİŞ 02.12.2019 13:50 DÜNYA
Metin Boyutu
Putin'in Türkiye'ye geleceği tarih açıklandı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin ve Erdoğan'ın TürkAkım projesinin çalışmasını birlikte başlatmayı planladıklarını ve ilk belirlemelere göre de ikilinin görüşmesinin 8 Ocak’ta İstanbul’da gerçekleşeceğini ifade etti.

 

Erdoğan'ın TürkAkım'ın açılışının 8 Ocak'ta İstanbul'da yapılacağı açıklamasına ilişkin konuşan Peskov, "Gerçekten de iki liderin görüşmesi için bu tarihe yönelik hazırlık yapılıyor. Ziyaretin başlıca konusu TürkAkım'ın açılışı. Özellikle de bu tarihe kadar bu büyük uluslararası projenin Türkiye’de karadan geçen kısmı tamamlanacak" dedi.

Liderlerin bu fırsatı güncel konularda diyaloğu sürdürmek için kullanacağını tahmin etmenin mümkün olduğunu belirten Peskov, "Bu konular arasında öncelikle Rusya-Türkiye ilişkileri bulunuyor. İlişkilerimiz çok yönlü, gündemimizde üzerinde sürekli konuşulması gereken birçok büyük proje var" açıklamasını yaptı.

 

Yorumlar

3
 • Ahmet

  1 hafta önce Şikayet Et Rusya ile 8 ocakta uçakları alın su-35 alın.
  Toplam beğeni
 • chpkk

  1 hafta önce Şikayet Et İdlib katili pkk sevicisi ne diye geliyor suriyedeki katliamlar ne alemde tepki var mı yok mu diye yoklamaya mı geliyor..
  Toplam beğeni
 • halil

  1 hafta önce Şikayet Et gelmeden önce idlib i bir bombalayayim demis, gümbür gümbür geliyorum diyor.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.