İran karıştı! Hamaney'in Kovid-19 iddiasına Sağlık Bakanı'ndan yalanlama

İran Sağlık Bakan Yardımcısı Ali Rıza Reisi, ülke lideri Ali Hamaney'in "İranlıların genetiğine uygun olarak virüsün bir bölümü İranlılar için üretilmiş" iddiasını yalanladı.

GİRİŞ 26.03.2020 12:01 GÜNCELLEME 26.03.2020 12:01 DÜNYA
İran karıştı! Hamaney'in Kovid-19 iddiasına Sağlık Bakanı'ndan yalanlama
İran karıştı! Hamaney'in Kovid-19 iddiasına Sağlık Bakanı'ndan yalanlama

Video konferans aracılığıyla Fars Haber Ajansına konuşan Reisi, "Koronavirüs İran'a Çin'den geldi. Ülkedeki bazı medya organları Kovid-19'u iki kısım olarak göstermeye çalışıyor. İran'daki Kovid-19'la diğer ülkelerdeki Kovid-19 farklıymış gibi. Bu Kovid-19 Çin'de de İran'da da aynı" ifadelerini kullandı. 

 

Hamaney, 22 Mart Pazar günü İran devlet televizyonunda yayınlanan Nevruz konuşmasında, dünyayı sarsan koronavirüsle ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu: "Söylendiğine göre İranlıların genetiğine uygun olarak virüsün bir bölümü İranlılar için üretilmiş."

Çin'de ortaya çıkan Kovid-19 İran'da ilk olarak 19 Şubat'ta Kum kentinde görülmüş, ardından ülkenin tamamına yayılmıştı.

 

İran Sağlık Bakanlığı, dün itibarıyla ülkede koronavirüs kaynaklı can kaybının 2 bin 77'ye yükseldiğini, vaka sayısının ise 27 bin 17 olduğunu açıklamıştı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 15 TÜMÜ
 • Türk 5 gün önce Şikayet Et
  Hani bunlar ilaç bulmuştu, piyasaya sürüyorlardı. Molanın oyala uyut yslandan kim ölmüş taktiği.
  Cevapla
 • Altug 5 gün önce Şikayet Et
  İran milliyetçiliğini İran'a karşı saldırılar var mantığıyla diri tutup beceriksizlik ve tedbirsizliginizin üstünü örtüp rejiminizi ayakta tutmaktir hedefiniz.Virus karşısındaki tedbirsizliginiz,imparatorluk ruyasiyla mezhepçilik faktörünü kullanarak ve milyarlarca dolari elinizin altındaki silahlı milislere aktararak yapmış olduğunuz israfın üstünü örtmek yine bir başka hesabınız.Keske bu coğrafyada milyonlarca mazlumun ahinı almasaydiniz o eli silahlı milislerinizle akıtılan o kana ortak olmasaydiniz Suri'ye ve Irak'ta.Emin olun elinden tutsaydiniz o mazlumlarin,sivillerin.Onların duası bile sizi kurtarıldı belki de.
  Cevapla
 • Timur 5 gün önce Şikayet Et
  iyi de Hamaney!İranlıların genetiği demişsin;İranda tek bir genetik gösteremezsin ki sanki İranlı demeyle İran'da yaşayanların geni tek genmis gibi konuşuyorsun.Su bir gerçek ki İran'da ağırlıklı olarak iki gen görürsün.Fars ve Türk geni ki bu iki nüfus neredeyse nüfusu açısından birbirini dengeler nitelikte.Vurus üzerinden bile İran milliyetçiliğini ayakta tutmak dusuncesi nasıl bir mantık?Birincisi virüsün Çin,İtalya,İspanya,Fransa ve ABD'ye zarari sizden fazla size özel bir zararın hesabında herkesten çok zarariniz olmaliydi
  Cevapla
 • Yılmaz Tan 5 gün önce Şikayet Et
  Bu adam gerçekten gerizekalı...
  Cevapla
 • SAMSES 5 gün önce Şikayet Et
  ne hal yahu ülkesinin belkide 3 te birinin azeri tüklerinden olduğunu bile bilmiyor. geri kalanının da milliyeti çok farklı hangisinin genetiğine göre üretilecek
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR