Japonya'da koronavirüs bilançosu artıyor

Japonya’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 56'ya, ülkedeki toplam vaka sayısı ise 2 bin 85'e yükseldi.

GİRİŞ 26.03.2020 13:59 GÜNCELLEME 26.03.2020 13:59 DÜNYA
Japonya'da koronavirüs bilançosu artıyor
Japonya'da koronavirüs bilançosu artıyor

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs Japonya’da yayılmaya devam ediyor. Japonya Sağlık Bakanlığı ve yerel hükümetlerin verilerine göre, ülkedeki toplam vaka sayısı 2 bin 85'e yükseldi. Daha önce iki hafta süreyle karantina altında tutulan Diamond Princess adlı geminin yolcu ve mürettebatından enfekte olan 712 kişi dışında, Japonya genelindeki eyaletlerden de bin 373 kişi korona virüsüne yakalandı.

 

Japonya’da bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülkede virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı da 56'ya çıktı. Diamond Princess adlı karantina gemisinin yolcuları arasından hayatını kaybeden 10 kişi dışında, Japonya'nın farklı eyaletlerinden 46 kişi koronavirüse yenik düştü.

Tedavisi devam eden 65 hastanın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, şimdiye dek toplam 960 kişinin iyileşerek tedavi gördükleri sağlık kurumlarından taburcu edildiği belirtildi.

 

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR