Haber 7

EKPSS sınavı ne zaman? ÖSYM sınav başvurusu için 2018

Geçtiğimiz sene büyük ilgi gören eKPSS başvuru tarihleri açıklandı. Peki 2018 yılı itibariyle EKPSS başvuruları ne zaman olacak? İşte ÖSYM'nin EKPSS sınav takvimi açıklaması.
GİRİŞ 21.12.2017 17:37 EĞİTİM
Metin Boyutu
EKPSS sınavı ne zaman? ÖSYM sınav başvurusu için 2018

EKPSS 2018 ne zaman yapılacak sorusu ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması araştırılıyor. Merkezi olarak düzenlenen sınavlar arasında yer alana Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı, her yıl tekrarlanıyor. Sınava giren binlerce aday, devlet kurumlarında memur olmak istiyorlar. Engelli memur alımları, bu sınava göre yapılıyor. Peki EKPSS sınav başvurusu ne zaman olacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi konuya ilişkin açıklama yaptı. İşte EKPSS hakkında tüm merak edilenler...

EKPSS 2018 BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2018 EKPSS yapılma tarihi açıklandı. EKPSS'ye başvurular 6 Şubat tarihinde başlayacak ve 21 şubat tarihinde sona erecek. 

EKPSS 2018 NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuruların ardından herkes ekpss 2018 sınavının ne zaman yapılacağını merak etti. EKPSS sınavı ise 22 Nisan tarihinde yapılacak.

EKPSS 2018 KURA NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM 2018 takvimine baktığımız zaman ise EKPSS kura başvuru tarihinin de açıklandığını görüyoruz. EKPSS kura başvuruları 2 Mayıs tarihinde başlayacak ve 16 Mayıs tarihinde sona erecek. 

Yorumlar

3
 • Eren Demir

  1 yıl önce Şikayet Et Nerden başvuru yapılcak onuda bilen varsa söylesin
  Toplam beğeni
 • mustafa öztürk

  1 yıl önce Şikayet Et siz basın mensuplarından bununla ilgilenmenizi rica ediyoruz.
  Toplam beğeni
 • mustafa öztürk

  1 yıl önce Şikayet Et 3 ay geçti hala branş sıralaması yapmadılar, osym engelli sınavlarını ve sonuçlar sürekli geciktiriyor, dertleri ne anlayamadık
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.