Haber 7

23 Aralık ehliyet sınavı yorumları! Zor muydu kolay mıydı?

MEB tarafından bugün yapılan ehliyet sınavı soruları nasıldı? 2017 son Ehliyet sınavı soruları kolay mıydı zor muydu? 23 Aralık cumartesi günü yapılan ehliyet sınavı yorumlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.
GİRİŞ 29.12.2017 14:28 EĞİTİM
Metin Boyutu
23 Aralık ehliyet sınavı yorumları! Zor muydu kolay mıydı?

Binlerce sürücü adayı ehliyet sınavında ter döktü. 2017 son (23 Aralık) ehliyet sınavı soruları nasıldı zor mu kolay mıydı? Milli Eğitim Bakanlı tarafından düzenlenen Ehliyet sınavı ilk yardım soruları nasıldı zor mu kolay mıydı?, Ehliyet sınavı trafik soruları zor muydu?, Ehliyet sınavı motor soruları nasıldı zor mu kolay mıydı?, Ehliyet sınavı trafik adabı soruları kolay mıydı? İşte adayların merak ettiği ehliyet sınav yorumları ve detayları...

Ehliyet sınav bitiminin ardından güncel yorumları haberimizin detayından görüntüleyebilirsiniz. Sizde 23 Aralık ehliyet sınav yorumu (MEB) yapmak istiyorsanız tıklayınız

EHLİYET SINAVI NASILDI?

Sorulara bakıldığında bir kısım sorular bilgi ile rahatlıkla çözülebilecek düzeydedir. Bir kısım sorular ise adayların mantık yürütmesini hedeflemektedir. Genel olarak bakıldığında sınavın çok ağır olmadığı görülmektedir. Adaylara önerimiz konulara çalışıp online olarak sistemimizden soruları çözmeleridir. 

EHLİYET SINAVINDA KAÇ SORU SORULDU?

İlk Yardım 12

Trafik ve Çevre 23

Araç Tekniği 9

Trafik Adabı 6

MEB - Ehliyet sınavı soru ve cevapları açıklandı mı?

EHLİYET SINAVINDAN 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

Sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürmez. Toplam yapılan doğru sayısı önemlidir. İsterseniz Motor bilgisi alanından hiç soru yapmasanız bile toplamda 35 doğru cevap, başarılı sayılmanıza yetecektir. Sınav toplam 1 saat sürmektedir. 

ehliyet-sınavı

EHLİYET SINAVINDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN ALMAM GEREK?

Ehliyet sınavında her soru 2 puandır.

Sınavdan başarılı olabilmeniz için Trafik Soruları, İlk Yardım Soruları, Motor Soruları, Trafik Adabı sorularından en az 35 soruyu doğru cevaplamalısınız.

Ehliyet sınavını başarıyla geçebilmeniz için her testten en az 70 puan almalısınız.

EHLİYET SINAV SONUCU EN KOLAY NASIL ÖĞRENİLİR?

23 Aralık cumartesi günü düzenlenen ben binlerde kişinin girdiği ehliyet sınavı sonuçları 2 hafta içerisinde "http://www.meb.gov.tr"den yayımlanacak. Adaylar TC Kimlik numaraları ile 2017 son ehliyet sınav sonuçlarını kolaylıkla sorgulayabilirler.

SÜRÜC SERTİFİKA TÜRLERİNE GÖRE FARKI SINAV UYGULAMASI VAR MIDIR? 

Kesinlikle hayır. Sürücü adaylarının tamamı sertifika türü ayrımı olmadan tek tip sınava girmektedir. Yani farklı sertifika türlerine göre farklı sınav uygulaması yoktur. 

Yorumlar

309
 • Ali

  5 ay önce Şikayet Et Merhaba ehliyet komisyona sevk sağlık raporu verdim gün ne zaman mesajıma gelir biliyor musunuz cevap yazarsanız sevinirim.
 • ahmet

  10 ay önce Şikayet Et sınavdan kaldım malesef sınav sulaarını biardaha kolay sorsanız sevinirim
  Toplam beğeni
 • beren

  1 yıl önce Şikayet Et Arkadaslar sınavı geçtim çok şükür fakat direksiyon sınavına ilk defa gireceğim halde benden 100 tl ücret istiyolar sizde de durum böyle mi ?
  Toplam beğeni
  • galip

   9 ay önce Şikayet Et aynen öyle hanim efendi bizde 300 tl yatircaz bu sene
  • muhammet

   1 yıl önce Şikayet Et normalde 90 tl ve kuatıa eğer kurs ücretini tamamiyle yatırdıysan vermemen gerek hakkını savun ilk sınav ücretleri teorik dahil kursa aittir
  • sevda

   1 yıl önce Şikayet Et Evet 100 TL veriyoruz
 • ........

  1 yıl önce Şikayet Et 88 aldım ilk hakkımda
 • Servet

  1 yıl önce Şikayet Et tahmin ettiğim gibi 72 puanla geçtim :) ilk sınavdan şükür geçtim. geçemeyen arkadaşlar üzülmesin gerçekten çok zordu...
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.