Haber 7

Liseye Geçiş Sınavı sayısal örnek soru ve cevapları!

Liseye Giriş Sınavı (LGS) örnek soruları Milli Eğitim Bakanlığı'in internet sitesinde erişime açıldı. Yapılan son çalışmalarla öğrencilerin daha önce TEOG sınavı ile yerleştiği liselere bundan sonra LGS sınavı ile yerleşilecek. MEB sitesinden yapılan açıklama ile öğrencilerin merakı sona erdi. İşte MEB'in yayımladığı LGS sayısal örnek soruları:
GİRİŞ 03.01.2018 11:56 EĞİTİM
Liseye Geçiş Sınavı sayısal örnek soru ve cevapları!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS örnek sorularının yayınlandığını duyurdu. LGS örnek soruları üzerinden sınava girecek olan öğrenciler için dikkat çekici sorular bulunuyor.. Lise sınavlarında ortaöğretim öğrencileri bu tarz sorulara göre sınava girecek. Önceki aylarda Milli Eğitim Bakanı, sınavın nasıl yapılacağını açıklamıştı.

SAYISAL SINAVI ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

Liseye geçiş sınavı LGS 2018 sayısal örnek soruları yayınlandı. MEB tarafından yayınlanan sayısal örnek soruları haber7.com'da

MEB'in sitesine giren binlerce aday sözel soruları merak etmeye başladı. MEB yaptığı açıklamada lise giriş sınavı LGS örneklerini internet adresi üzerinden yayınlanacağını duyurmuştu. Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayınlandı. “Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

HANGİ LİSELER SINAVLA ALACAK?

MEB tarafından henüz hangi liselerin sınavla alacağı belli olmadı. İlerleyen tarihlerde açıklanacak olan liseleri haberimizden takip edebilirsiniz.

Yorumlar

33
 • yasin

  3 gün önce Şikayet Et çok kolay ve kafası basanlar çözebilir ama çok çalışmak gerek
 • ahmet

  1 hafta önce Şikayet Et aynen çooook zor
 • ismail çatak

  1 hafta önce Şikayet Et örnek sorular çok zor öğrenci zor anlar ve morali bozulur .Anlatılanlarla BU SORULAR ZOR ÇÖZÜLÜR
  Toplam beğeni
 • bir öğenci

  1 hafta önce Şikayet Et Hadi türkçe neyse yorumla geç ama ya matematik bakmayın bile
  Toplam beğeni
 • ögrenci

  1 hafta önce Şikayet Et aynen öyle gardaş
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.