Haber 7

Liseye Geçiş Sınavı sözel örnek soru ve cevapları!

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren haber az önce duyuruldu. MEB resmen yayınlandı. Liseye giriş sözel örnek sorular merak ediliyordu. İşte o sorular... Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayımlandı.
GİRİŞ 03.01.2018 11:56 EĞİTİM
Metin Boyutu
Liseye Geçiş Sınavı sözel örnek soru ve cevapları!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) liselere giriş sınavı öncesinde soru örnekleri bilgisini paylaştı. Yeni sisteme ait örnek soruları yayımlayan MEB, soru örneklerini sözel ve sayısal olarak iki bölümde erişime açtı. Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Lisesi ve Proje Temelli liselere geçiş kapsamında uygulanacak olan sınavda toplam 90 soru yöneltilecek. İşte, MEB'in yayımladığı örnek sorular hakkında detaylı bilgiler

SÖZEL SINAVI ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'in sitesine giren binlerce aday sözel soruları merak etmeye başladı. MEB yaptığı açıklamada lise giriş sınavı LGS örneklerini internet adresi üzerinden yayınlanacağını duyurmuştu. Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayınlandı. “Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

HANGİ LİSELER SINAVLA ALACAK?

MEB tarafından henüz hangi liselerin sınavla alacağı belli olmadı. İlerleyen tarihlerde açıklanacak olan liseleri haberimizden takip edebilirsiniz. 

Yorumlar

4
 • mercan

  8 ay önce Şikayet Et sayısal bölümüde paylaşabilir misiniz?
 • selma

  11 ay önce Şikayet Et Ben acamiyorum indirmenizlazim mi
  • şahin

   10 ay önce Şikayet Et yok be
 • sevim yılmaz

  11 ay önce Şikayet Et tonguç muhteşem ancak keşke soruları da gösterseydiniz
 • lens

  11 ay önce Şikayet Et sözeli tek vermişsinizzz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.