Haber 7

2018 AÖL kayıt yenileme bitti mi?

08 Ocak pazartesi günü itibariyle en çok akıllara takılan soru AÖL kayıt yenileme tarihleri oldu. Peki 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı Açık öğretim lisesi (AÖL) ikinci dönem kayıt yenileme ne zaman başlıyor? AÖL kayıt yenileme için istenen belgeler neler? İşte tüm detaylar...
GİRİŞ 24.01.2018 09:33 EĞİTİM
Metin Boyutu
2018 AÖL kayıt yenileme bitti mi?

Açık Öğretim'den lise eğitimini tamamlamak isteyen binlerce öğrenci gözünü 2018 AÖL kayıt yenilemesine çevirdi. Peki Açık Öğretim Lise 2.dönem kayıt yenilemesi ne zaman başlayıp ne zaman bitecek? MEB AÖL kayıt yenileme takvimini yayınladı. İşte AÖL kayıt yenileme için istenen belgeler...

AÖL 2.DÖNEM KAYIT YENİLEME TARİHİ

2017-2018 eğitim öğretim yılında açık öğretim lisesi yeni kayıtları 2 dönemde yapılacak. 1 dönem yeni kayıtlar ağustos ayında, 2.dönem yeni kayıtlar ise ocak ayında yapılacak. Kayıt yenileme işlemleri ise eylül ayında ve ocak ayında yapılabilecek. 

MEB tarafından yapılan resmi açıklamaya göre AÖL 2.dönem kayıt yenilemesi ve kayıt yaptırma 8 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 23 Ocak 2018 tarihinde bitecektir.

2018 AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.

KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇME

Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler.
Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

 

Yorumlar

74
 • gamze

  3 ay önce Şikayet Et arkadaslar 2.donem kayıt yenıleme yapamayınca 3.kayıt yenileme yapılabılıyor mu
  Toplam beğeni
  • mami

   3 ay önce Şikayet Et eylül de yapabilirsin
   Toplam beğeni
 • Hasan

  3 ay önce Şikayet Et Neden m.e.b lıgından veya neden telefonlara msj gelmedi bize en azından bir bilgi verilmesi lazım bir msj atılması lazımdı
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  3 ay önce Şikayet Et arkadaşlar kayıt yenileme işlemini kaçıranlar 147 arayarak kayıt yenilemeyi uzatılması konusunda talep formu doldurtun(18 yaşını doldurmayanlar 3. dönem sınavına alınmıyormuş. yani üniversite sınavına girsekte üniversiteye liseyi tamamlayamadığımız için gidemeyecez. ne olur 147 yi arayın 3. dönem sınavı için 18 yaş doldurma kuralının kaldırılmasını isteyin. Ne kadar çok kişi ararsak o kadar işe yarar lütfen 147 yi arayın
 • Şükrü

  3 ay önce Şikayet Et haberimiz yoktu nolur allah rızası için uzatın lütfen sınav çok önemli daha çok var
  Toplam beğeni
 • büşra

  4 ay önce Şikayet Et 2018 kayitlari bittimi artik
  Toplam beğeni
  • Semih

   3 ay önce Şikayet Et Malesef öyle ilk dönem bitti artık.Sınav tarihi ertelendi ama kayıt yenileme yapılamıyor.2.dönemi kaçırmamak lazım.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.