Haber 7

AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor? 2018 - Son günü kesin ne zaman?

08 Ocak pazartesi günü itibariyle en çok akıllara takılan soru AÖL kayıt yenileme tarihleri oldu. Peki 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı Açık öğretim lisesi (AÖL) ikinci dönem kayıt yenileme ne zaman başlıyor? AÖL kayıt yenileme için istenen belgeler neler? İşte tüm detaylar...
GİRİŞ 19.01.2018 12:52 EĞİTİM
AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor? 2018 - Son günü kesin ne zaman?

Açık Öğretim'den lise eğitimini tamamlamak isteyen binlerce öğrenci gözünü 2018 AÖL kayıt yenilemesine çevirdi. Peki Açık Öğretim Lise 2.dönem kayıt yenilemesi ne zaman başlayıp ne zaman bitecek? MEB AÖL kayıt yenileme takvimini yayınladı. İşte AÖL kayıt yenileme için istenen belgeler...

AÖL 2.DÖNEM KAYIT YENİLEME TARİHİ

2017-2018 eğitim öğretim yılında açık öğretim lisesi yeni kayıtları 2 dönemde yapılacak. 1 dönem yeni kayıtlar ağustos ayında, 2.dönem yeni kayıtlar ise ocak ayında yapılacak. Kayıt yenileme işlemleri ise eylül ayında ve ocak ayında yapılabilecek. 

MEB tarafından yapılan resmi açıklamaya göre AÖL 2.dönem kayıt yenilemesi ve kayıt yaptırma 8 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 23 Ocak 2018 tarihinde bitecektir.

2018 AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.

KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇME

Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler.
Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

 

Yorumlar

5
 • Ayşe

  10 saat önce Şikayet Et Atmden kaydımı yaptırdım sayfamda diyor kayıt yapılmamış ne yapmalıyım
 • zeynep

  13 saat önce Şikayet Et bankaya parayı yatırdım dersi nasıl seçicem bilen varmı
 • memet

  1 gün önce Şikayet Et meraba kayıt yenilemeyle ders seçimini yaptim kaydim otomatik yenilendi banka dekontunu halk egitime vermem gekiyormu
  Toplam beğeni
 • Asya

  1 gün önce Şikayet Et kaydımı yenilemek için bankaya gidip 35 tl ödedikden sonra eski okulumamı gitmek gerekiyor yoksa işlem yapmak için baglı oldugum eğitim merkezinemi gitmek gerek bilen biri varsa cevaplarsa çok sevinirim.
 • ertan

  1 gün önce Şikayet Et Kayıt yenileme tarihi ne zaman bitiyor bilen varsa yazarsa sevinirim
  Toplam beğeni
  • Yılmaz

   9 saat önce Şikayet Et Arkadaşım haberin içeriğinde yazıyor ya la
  • Özcan

   1 gün önce Şikayet Et 8 ocakta başlayıp 23 ocaktabitecek kayıt yenileme işlemi
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.