Haber 7

2018 AÖL (Açıköğretim Lisesi) 3.dönem kayıt yenileme tarihi!

MEB'in kabul ettiği 2018 yılında AÖL 3.dönem kayıt tarihi büyük merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde sınava giren öğrenciler AÖL kayıt yenileme tarihini merak ediyor. Konuyla ilgili resmi tarih belli oldu. İşte AÖL kayıt tarihi ve detayları...
GİRİŞ 31.05.2018 10:55 EĞİTİM
Metin Boyutu
2018 AÖL (Açıköğretim Lisesi) 3.dönem kayıt yenileme tarihi!

Geçtiğimiz günlerde sınava giren binlerce Açıköğretim Lisesi (AÖL) öğrencileri şimdide gözünü kayıt tarihlerine çevirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime göre 2018 AÖL 3.dönem kayıt yenileme yani kayıt yaptırma tarihi belli oldu. Bu senenin son kaydı olan açıköğretim lisesi kayıt yenilemesi MEB'in site resmi sitesinde yapılacak.

 

AÖL KAYIT YENİLEME TARİHİ

Bu sene itibariyle AÖL üçüncü dönem kayıt yenileme tarihleri 20 Mayıs 2018 tarihinde başlıyor. Kayıt yenileyen öğrencilerin aynı tarih aralığında ders seçimlerini de yapmaları gerekiyor. Zorunlu derslerin seçimi sonrası seçmeli dersler arasından seçim yapılabilir. MEB, AÖL öğrencilerini 35 kredilik ders seçme haklarını doldurup doldurmadıklarını kontrol etmeleri konusunda uyarıyor.

2018 AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

176
 • apoş

  5 ay önce Şikayet Et lise 3ten okulu bıraktım açık öğretime kayı olmak istiyorum kayıt tarihini bilen varmı
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  5 ay önce Şikayet Et Arkadaşlar ne zaman başlayacak ben yeni geçeceğim lise son sınıfta açık liseye bir yardımcı olabilir misiniz ?
 • eda

  5 ay önce Şikayet Et kayıtlar ne zamn baslıyo ve bittiyo
 • sibel

  5 ay önce Şikayet Et Arkadaşlar ilk defa kayıt yaptircam kayıt ne zaman
  Toplam beğeni
 • Mesut

  6 ay önce Şikayet Et arkadaşlar ilk defa kayıt yaptırmıcam ama bayağa oldu kayıt yapalı 3 4 yıldan uzun bir süre önce bana bilgi verebilirmisiniz kayıtlar nezaman başlıyor tekrardan ..
  • FIRAT

   5 ay önce Şikayet Et kayıtlar bayramdan sonra başlayacak en yakın halk eğitim merkeziyle irtibata geçiniz.
  • merva

   5 ay önce Şikayet Et kayıt tarihini takip et para yatır kayıt yenilenir
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.