Haber 7

2018 LGS (Liseye Giriş Sınavı) giriş belgesi yazdırma ekranı...

11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında başvuruların yapıldığı LGS yani Liseye Giriş Sınavı giriş yerleri belli oldu. Binlerce öğrenci ve velinin merakla beklediği LGS sınav giriş belgesine e-okula giriş yaparak öğrenebilirsiniz. İşte Liseye Giriş Sınavı hakkında tüm bilmeniz gerekenler...
GİRİŞ 01.06.2018 14:13 EĞİTİM
Metin Boyutu
2018 LGS (Liseye Giriş Sınavı) giriş belgesi yazdırma ekranı...

2018 yılı itibariyle ilk kez düzenlenecek olan ve TEOG sisteminin yerine gelen LGS yani Liseye Giriş Sınavı için geri sayım başladı. Yapılan resmi açıklamalar çerçevesinde 11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında başvuruların yapıldığı LGS (Liseye Giriş Sınavı) giriş yerleri belli oldu. Öğrencilerin ve ailelerin heyecanla beklediği LGS sınav giriş belgesine ulaşmak için Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesi olan E-Okul üzerinden giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz...

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE (VBS) NASIL GİRİŞ YAPILIR?

 

 

LGS sınav giriş yerlerini öğrenmek için E-okul veli bilgilendirme sistemi şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

1)Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası

2)Okul numarası

3)Birkaç güvenlik sorusu yanıtlanarak sisteme kolayca giriş yapılabilmektedir.

E-Okul'a Hemen Giriş Yapmak İçin Tıklayınız

LGS SINAVI GİRİŞ BELGESİNİ KAYBEDENLER NE YAPACAK?

Sınava giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği merkez, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacak. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecek.

Sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden onaylatarak alabilecek.

SINAV SAAT KAÇTA OLACAK VE KAÇ SORU SORULACAK?

2 Haziran Cumartesi günü yapılacak sınav, aynı gün iki bölüm halinde uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Sınavın birinci bölümü saat 09.30'da, ikinci bölümü ise saat 11.30'da başlayacak. Sınavın, birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika sürecek, ikinci bölümde sayısal alandan 40 soru yöneltilecek ve 60 dakika sürecek.

Sözel bölümde, 8'inci sınıf Türkçe dersinden 20, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10'ar olmak üzere 50 soru, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri derslerinden 20'şer olmak üzere, 40 soru yöneltilecek.

İki bölüm arasında verilen 45 dakikalık süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacak. Bu sürede öğrenciler, okullardan ayrılamayacak.

SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK OLAN LİSE TİPLERİ HANGİLERİ?

Bazı okul türleri için sınava girerek puan edinmek şart olacak. Yönergeye göre, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına yerleştirilmesi amacıyla Bakanlıkça merkezi sınav yapılacak.

Yorumlar

3
 • Emre

  5 ay önce Şikayet Et giriş belgesi nasıl oluyor bilen varmı bende bir belge var bilgilerim yazıyor o mu
 • Emine

  5 ay önce Şikayet Et Hangi okulda sınav olacam
 • dsa

  5 ay önce Şikayet Et ben daha 2 gün önce kayıt yaptırdım ama hala sınav yeri bilgisi gelmedi
 • BZN

  5 ay önce Şikayet Et Nisacım sana katılıyorum
  Toplam beğeni
 • nisa

  5 ay önce Şikayet Et Niye boyle yazdiniz ayip be insanin moralini mi bozmak istiyosunuz yaaaa
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.