Haber 7

Bu dönem liseye kayıt için LGS tercih başvuruları ne zaman bitecek?

2018 yılı itibariyle Liseye Geçiş Sınavına girenlerin merak ettiği LGS tercih başvuruları başlama tarihi belli oldu. Buna göre bu sene ilk defa düzenlenen LGS sınavı tercih işlemlerinin detayları belli oldu...
GİRİŞ 12.07.2018 09:00 EĞİTİM
Metin Boyutu
Bu dönem liseye kayıt için LGS tercih başvuruları ne zaman bitecek?

Binlerce öğrenci 2017 - 2018 eğitim öğretim döneminde ilk kez girdiği LGS (Liselere Geçiş Sınavı)'nın ardından gözler sonuç ve tercih başvuru tarihine çevrildi.  Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimini açıkladı. Peki öğrenciler ve ailelerin merakla beklediği LGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte 2018 Liselere Geçiş Sınavı yani LGS tercih başvuruları ile ilgili detaylar..

LGS tercih başvurusu nasıl yapılır? Bu sene liseye kayıt olacaklar...

TERCİHLER NE ZAMAN?

MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, liselere yerleştirmeler için adrese dayalı sistemde tercihler, yerelde oluşturulan Ortaöğretim Kayıt Alanları'na göre yapılacak. Kayıt alanları, ortaokulların kontenjanları göz önünde bulundurularak, öğrencilerin evlerine en yakın olan liseler çerçevesinde belirlenecek. Kayıt alanında bütün lise türleri (Anadolu lisesi, Anadolu meslek lisesi, Anadolu imam hatip lisesi) yer alacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), adrese dayalı sistemle liselere yerleştirme tercihleriyle sınavla öğrenci alacak liselere yerleştirme tercihleri ve pansiyonlu okullara tercihler, aynı anda 2 Temmuz-13 Temmuz tarihlerinde alınacak.

Yorumlar

78
 • Hida

  5 ay önce Şikayet Et Kayıtlar ne zmn başlıyor daha yapmadım araya bayram girdi endişelerim var ve ne zmn biteceğini bilmiyorum..??
 • Ayşe

  5 ay önce Şikayet Et Kayıt tarihleri ne zaman?
 • fatih

  5 ay önce Şikayet Et okulara kayıt nezaman başlıyor
  Toplam beğeni
 • yiğitcan

  6 ay önce Şikayet Et son gün ne zaman
  Toplam beğeni
 • YİĞİT SARIÇOBAN

  6 ay önce Şikayet Et burdan https://eokul.meb.gov.tr
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.