Haber 7

2019 LGS sınavına kaç gün kaldı? Sınav süresi uzatıldı...

Ortaöğretim eğitimini tamamlayıp liseye geçmek isteyen milyonlarca öğrencinin gireceği 2019 Liseye Geçiş Sınavı ne zaman düzenleneceği belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan LGS tarihinde bir değişiklik oldu mu? İşte sınav tarihi ve tüm merak edilenler...
GİRİŞ 26.11.2018 16:03 EĞİTİM
Metin Boyutu
2019 LGS sınavına kaç gün kaldı? Sınav süresi uzatıldı...

TEOG sınavının yerine gelen ve binlerce öğrencinin katılacağı 2019 LGS'ye sayılı günler kaldı. Sınav çalışma programını düzenleyen öğrenciler ise Liseye Geçiş Sınavına kaç gün kaldığını merak etmeye başladı. MEB çalışma takvimine göre 2019 LGS sınav tarihi belli oldu.

Ortaöğretim eğitimini tamamlayıp liseye geçmek isteyen milyonlarca öğrencinin gireceği Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 01 Haziran 2019 Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek. Sınavda başarılı olan öğrenciler adres gözetmeksizin istedikleri okullara yerleşebilecek.

 

2019 LGS SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sözel Bölüm: Toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika süre verilecek.

Türkçe: 20
T.C. İnkılap: 10
Din Kültürü: 10
İngilizce: 10

Sayısal Bölüm: Toplam 40 soru sorulacak ve 60 dakika süre verilecek.

Matematik: 20
Fen Bilimleri: 20

2019 LGS örnek sorular MEB tarafından açıklandı!

LGS SINAV SAATİ UZATILDI!

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihi 1 Haziran 2019 olarak belirlendi. Test süresi 20 dakika uzatıldı, 50 soruluk sözel bölüm 75, 40 soruluk sayısal bölüm 80 dakika oldu.

LGS SINAVI KALKACAK MI?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) konusuyla ilgili soruları yanıtlayan yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk tartışmalara noktayı koydu. Buna göre 2019 yılında LGS sınavı olacak mı?

Seneye de LGS var. Ama sonraki senelerde sürüp sürmeyeceğini Ekim ayında yapacağımız toplantıda açıklayacağız. Çünkü üzerinde çalıştığımız yeni bir sistem var. Asıl hedefimiz kuralı yeni başlayanlara koymak, ortadakilere, bir sisteme başlamış olanlara yeni kural getirmemek. 

Yorumlar

36
 • Yesimcan

  1 hafta önce Şikayet Et Abi yeter ya stresten napcamizi şaşırdık. .bence çalışana çok kolay Beşiktaş lisesinde gorusuruk.orasi daha güzel bir lise orayı yazın tercihlere tabi puan yeterse...
  Toplam beğeni
 • NFK İHO

  1 hafta önce Şikayet Et Benim hedefim Yücel Borusu veya Kartal imam Hatibi tutturmak inşallah
 • nazlıbala

  1 hafta önce Şikayet Et Benim hedefim Bursa'yı tutturmak
 • nazlıbala

  1 hafta önce Şikayet Et Allah herkese iyi bir LGS geçilmesini sağlasın bence iyi bir sistem matematik çalışana kolay BAŞARILAR:)
 • SAKİNE POLAT

  1 hafta önce Şikayet Et olacaksa olun artık yeter artık bu sınav stresi
  Toplam beğeni
  • talha

   6 gün önce Şikayet Et çıkmıs
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.