Haber 7

AÖL - Açıköğretim Lisesi 1.dönem sınav sonucu MEB tarafından açıklandı!

Açık Lise öğrencilerinin beklediği gün geldi çattı. 08 Aralık cumartesi ve 09 Aralık pazar günü düzenlenen 2018 - 2019 AÖL 1.dönem sınav sonuçları bugün açıklanacağı iddia edildi. AÖL sınavlarında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürmedi. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat soru çözme imkanı tanındı. İşte sınavla ilgili öne çıkan bilgiler...
GİRİŞ 07.01.2019 13:03 EĞİTİM
Metin Boyutu
AÖL - Açıköğretim Lisesi 1.dönem sınav sonucu MEB tarafından açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı, AÖL 1.dönem sınavının üzerinden günler geçmiş olmasına rağmen, açık lise sınav sonuçları ile ilgili henüz herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Fakat geçtiğimiz senelere bakacak olursak AÖL sınav sonuçları bu hafta içinde açıklanması öngörülüyor. AÖL 1.dönem sınav sonuçlarınızı AÖL sistemine kullanıcı adınız ve şifreniz ile girip "sınav sonuçları" kısmından öğrenebilirsiniz. Dönem dersleri kısmından da önceki bütün sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca Alo 147 çağrı merkezini arayarak da sınav sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz..

 

Buna göre 08 - 09 Aralık tarihinde düzenlenen AÖL (Açıköğretim Lisesi) 1.dönem sınav sonuçlarının 25 Aralık salı günü açıklanması bekleniyor. Konuyla ilgili MEB tarafından resmi bir açıklama gelmezken geçtiğimiz seneki tarihlere göre belirlenmiştir. Sonuçlar ve puanlar açıklanır açıklanmaz bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

AÖL Sınav Sonuç Ekranı

 

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL İTİRAZ EDİLİR?

1- Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.

2- Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz.

Not: Dilekçe, MEBİM "Alo 147", BİMER ve MEB Bilgi Edinme sayfaları üzerinden yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. İtiraz süresi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

AÖL 2.DÖNEM KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

MEB tarafından yayınlanan çalışma takvimine göre açık lise AÖL 2.dönem kayıtları 9 Ocak 2019 tarihinde başlayacak.

SINAV TARİHİ BELLİ OLDU! 

2018- 2019 eğitim öğretim yılı 2. dönem sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, sınav tarihini merak ediyor. MEB'in yayımladığı duyuruya göre, AÖL 2. dönem sınavları 06-07 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. Bu sınav ve bundan sonra yapılacak tüm sınavlarda yeni kitaplardan sorumlu olunacak.

Yorumlar

9
 • Rahime Nur Coşkun

  6 ay önce Şikayet Et 1 dönem karne notu
  Toplam beğeni
 • Rahime nur coşkun

  6 ay önce Şikayet Et 1 dönem karne notları
  Toplam beğeni
 • Rahime nur coşkun

  6 ay önce Şikayet Et 1 dönem karne notları
  Toplam beğeni
 • Rahime nur coşkun

  6 ay önce Şikayet Et 1 dönem karne notları
  Toplam beğeni
 • Haluk sabri akdemir

  6 ay önce Şikayet Et Aciklisede 45 puan geciyormu
  Toplam beğeni
  • ieaia

   6 ay önce Şikayet Et geçiyor
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.