Haber 7

2019 E Okul birinci dönem 2.yazılı sınav sonuçlarını MEB açıkladı!

2018 - 2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemin bitmesine çok az bir zaman kala MEB e-okul sistemi üzerinden 2. yazılı sınav sonuçları ve sözlü sonuçları açıklanmaya başladı. Taktir ve teşekkür belgesi almak için yoğun bir şekilde sayfaya giriş yapan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karne puanını hesaplıyor...
GİRİŞ 14.01.2019 10:48 EĞİTİM
Metin Boyutu
2019 E Okul birinci dönem 2.yazılı sınav sonuçlarını MEB açıkladı!

Milli Eğitim Bakanlığı E Okul giriş sayfası aracılığı ile 2.yazılı sınav sonuçları açıklandı. 15 tatile kısa bir süre kala karne puanını etkileyen sözlü ve quizle notlarıda belli olmaya başladı. 2018 - 2019 eğitim öğretim dönemi içinde e-okul sayfasına erişmek isteyen ve devamsızlık durumu taktir teşekkür alma notunu öğrenmek isteyen öğrenciler için hazırladığımız haberden kolaylıkla erişim sağlayabilirler.

 

E Okul Giriş Sayfasına Erişmek için tıklayınız

Yukarıda bulunan bağlantıya tıkladıktan sonra MEB'in resmi sitesi olan e-okul'a girerek 2018 birinci dönem 2. sınav sonuçlarını sorgulayabilirsiniz. Sonuçların açıklanması öğretmen ve okul ders durumuna göre değişilik gösterdiğini unutmayın. Erişim ekranına geldikten sonra "Resimdeki Rakamlar, Öğrenci TC kimlik numarası ve Öğrenci Okul numarasını" doğru bir şekilde girdiğinize emin olan. Gelen sayfada "Not Görüntüleme" sekmesine tıklayarak bu dönemin yazılı, sözlü, quiz ve devamsızlık durumunu hemen öğrenebilirsiniz.

 

 

KARNE PUANI - TAKTİR VE TEŞEKKÜR NASIL HESAPLANIR?

Karne notunu hesaplamak için öncelikle 1.yazılı ve 2.yazılı sınavın ortalamasını almanız gerekmektedir. Bunun için ilk sınavınız ile ikinci sınavınızı toplayıp iki bölmeniz gerekecektir. Çıkan sonuç ise o dersin ortalaması olacaktır. Bu şekilde tüm ders not ortalamasını bulduktan sonra hepsini toplayın ve o dönem kaç ders aldıysanız onunla bölün. Buradan elde edilecek sonuç ise sizin karne notunuz olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yer alan bilgilere göre;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 den aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesiile ödüllendirir.

Üstün başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilere ise okulun iftihar listesinde yer verilir.

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR? NE ZAMAN BİTİYOR?

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başladı ve 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek. Yarı yıl tatili, 21 Ocak 2019-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Yorumlar

37
 • sevimtanhan

  1 hafta önce Şikayet Et Sözlüler
 • miraç

  1 hafta önce Şikayet Et inşalah iyi not alırım
  Toplam beğeni
 • gülnur

  1 hafta önce Şikayet Et ortalamam 70 matematik 40 teşekkür alabilirmiyim
  • lvlyzsujeong

   1 hafta önce Şikayet Et alırsın
 • Rabia ozkaynak

  2 hafta önce Şikayet Et E okul
  Toplam beğeni
 • aşkın

  2 hafta önce Şikayet Et Bu sene çok eğlenceli yaşasın okul♥♥☆
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.