Haber 7

Açık lise (AÖL) 2.dönem kayıt yenileme bugün bitiyor mu? Son gün ne zaman?

Açık lise kayıt yenileme ve sınav takvimi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. Birinci dönem sınav sonuçlarının belli olmasıyla birlikte AÖL 2.dönem kayıt yenileme başlamıştı. Peki binlerce Açıköğretim Lisesi öğrencinin merak ettiği AÖL kayıt yenileme işlemi ne zaman bitecek?
GİRİŞ 06.02.2019 10:33 EĞİTİM
Metin Boyutu
 Açık lise (AÖL) 2.dönem kayıt yenileme bugün bitiyor mu? Son gün ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Açıktan lise eğitimine devam edenler için AÖL 2. (ikinci) dönem kayıt yenileme için sona gelindi. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre Açıköğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri 09 Ocak 2019 tarihinde başladı ve 06 Şubat 2019 tarihinde yani bugün sona erecek. Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler gözünü AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınav takvimine çevirecek. Peki AÖL 2.dönem sınavı ne zaman düzenlenecek? Sınava şimdiden en uygun ve sağlan bir şekilde hazırlanmak isteyen açık öğretim lisesi öğrencileri tarihi merak ediyor.

 

AÖL 2.DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

2018- 2019 eğitim öğretim yılı 2. dönem sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, sınav tarihini merak ediyor. MEB'in yayımladığı duyuruya göre, AÖL 2. dönem sınavları 06-07 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. Bu sınav ve bundan sonra yapılacak tüm sınavlarda yeni kitaplardan sorumlu olunacak. Açık lise ikinci dönem sınavı giriş belgeleri 03 Nisan 2019 tarihi itibariyle yayınlanacak.

 

Yapılan bir diğer açıklamaya göre ÖSYM sistemi olan dört yanlışın bir doğruyu götürme uygulaması Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav sisteminde yine yer almayacak. MEB sadece doğru yapılan sorular üzerinden puanlama hesabı yapacak.

AÇIKÖĞRETİM LİSESİ SINAV BEDELİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için “Sınav Bedelini” ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli; 30 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti olarak 10 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine yatırılacaktır.)

Yorumlar

25
 • Eda

  4 ay önce Şikayet Et Kayıt yenileme tamamen bitti mi tekrar açılır mı yoksa yanıcak birinci dönemim bir bilgisi olan yazabilir mi acil ?
  • bilgi

   4 ay önce Şikayet Et Kayıt yenileme bitti daha açmazlar bence. normalde kayıt yenileme işlemlerini bitmeden uzattıklarını söylüyorlar ben ekstradan açtıklarını hiç görmedim bu zamana kadar inşallah açarlar ama hayırlısı olsun hakkınızda.
 • ihsan

  5 ay önce Şikayet Et umarım telafi kayıt yenilemeleri olur yanıcak yoksa 2.dönemim :(
 • Tgb

  5 ay önce Şikayet Et 2 donem hangi dersleri sececegiz yardim edermisiniz birsuru ders var kactanesini sececegim
  • Emre

   5 ay önce Şikayet Et nasıl hangi dersleri seçeceksin oturum no larına bakarak çalışıyorsan uygun olanları seçebilirsin yada otomatik olarak seç e basarak yapabilirsin
 • Tahircan

  5 ay önce Şikayet Et kayıt yenileme ne zamana kadar bitiyor.
  • meltem

   5 ay önce Şikayet Et bıtmıs mı bılıyor musun
 • Kubilay

  5 ay önce Şikayet Et kayıt tarıhını 1 gün geç kaldım 7 subatta gidip kayıt olabilrimiym çok acill cevaplarmısınız
  • ahmet

   5 ay önce Şikayet Et nasıl yapcaz
  • zeynep

   5 ay önce Şikayet Et 11 şubata kadar geçerli yapabilirsin. meb in kendi sayfasında yazıyor
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.