Haber 7

Atakum Anadolu İHL İl Birincisi Oldu

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi “ Genç Sesler Musiki Yarışmasında” Samsun Birincisi oldu.
GİRİŞ 31.12.2018 18:59 EĞİTİM
Metin Boyutu
Atakum Anadolu İHL  İl Birincisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Ortaokulları  ve Liseler arasında düzenlenen  “Genç Sesler Musiki Yarışması”  Samsun Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşti.

 

Geleceğin sanatçı ve sanatsever bireylerini yetiştirmek, öğrencilerin sanata olan ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, onları sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere teşvik etmek ve bireysel gelişimlerine katkıda bulunmak, musiki kültürünün tanıtılmasını, benimsetilmesini ve yaşatılmasını sağlamak amacıyla planlanan yarışmaya  Samsun’dan 6 ortaokul ve 7 lise katıldı.

Birinci olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdülkadir Moral “ Öncelikle bu yarışmaya hazırlanmama yardımcı olan meslek dersi öğretmenimiz Ömer Akoğlu’na ve her türlü imkanı bana sağladığı için okulumuza çok teşekkür ediyorum. Bu yarışmaya katılarak kendimi geliştirme fırsatı buldum. Bu yarışmada birinci olmam bana güç verdi, cesaretlendirdi. Artık bu alanda ilerleyebileceğim konusunda kendime güveniyorum. Musiki müziğin aslıdır. Çok severek yaptığım bu işi daha da profesyonelleştirmek için elimden geleni yapacağım” diye konuştu

 

Genç  Sesler Musiki  Yarışması lise kategorisinde il birincisi Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi olurken ikinci Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncü ise Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.