Haber 7

MEB Okullar ne zaman açılacak? 15 tatili süresi uzatıldı mı?

Geçtiğimiz günlerde 15 tatile giren milyonlarca öğrenci şimdide okulları ne zaman açılacağını merak etmeye başladı. 2018 - 2019 eğitim öğretim dönemi için çalışma takvimini açıklayan MEB 15 tatilin ne zaman biteceği ve okulların ne zaman açılacağı belirledi.
GİRİŞ 02.02.2019 16:46 EĞİTİM
Metin Boyutu
MEB Okullar ne zaman açılacak? 15 tatili süresi uzatıldı mı?

Tatil planını şekillendirmek isteyen veliler ve öğrenciler okulların ne zamana açılacağını merak etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde karnelerini alan öğrenciler şimdide gözünü okulların açılma tarihine çevirdi.

 

 

Yaklaşık 18 milyon öğrenci ilk dönem karnelerini aldı ve 18 Ocak cuma günü itibariyle 15 tatil girdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından belirlenen çalışma takvimine göre 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı içerisinde 15 tatil yani sömestr tatili 4 Şubat 2019 itibariyle bitiyor ve öğrenciler ikinci dönem için pazartesi günü sınıflarda yerlerini alıyor.

15 TATİL UZAYACAK MI?

Sömestr tatilinin uzatıldığı iddiası bir süredir çeşitli sosyal medya platformlarında konuşulurken, MEB tarafından konuya yönelik bir çalışmanın olmadığı belirtildi.

15 Tatil Ne Zaman Bitiyor?

2019 RESMİ TATİLLER TAKVİMİ

01 Ocak 2019 Salı Yılbaşı

23 Nisan 2019 Salı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

01 Mayıs 2019 Çarşamba Emek ve Dayanışma Günü

19 Mayıs 2019 Pazar Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

15 Temmuz 2019 Pazartesi Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü

30 Ağustos 2019 Cuma Zafer Bayramı

28 Ekim 2019 Pazartesi Cumhuriyet Bayramı Arefesi

29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı

Yorumlar

7
 • Vatandaş

  8 ay önce Şikayet Et Hiç kapanmasın böylece açılma uzama derdi olmaz gençlik sevgilisinden uzak kalmaz anneler çocukları ile uğraşmak zorunda kalmaz tek sıkıntımız trafik olur onu da adrese dayalı eğitimle hallederiz .... falan filan internet milan ha ha he he...
  Toplam beğeni
 • Külkedisi

  8 ay önce Şikayet Et Seni çok özledik Keşke hemen açılsın da sıralamamızı geri dönsek yani öğretmenlerimize kompozisyon o kadar zorluğa rağmen bile Çünkü evde sıkıldık yani Keşke göz açıp kapayana kadar açıktan en çok özledik
  Toplam beğeni
 • sefa ya(HERSEYİME)

  8 ay önce Şikayet Et Seni cok ozledim ya nolur hemen okullar acilsin artik bu arada seni herseye ragmen cok seviyorum bunuda sakin unutma her zorluga ragmen seni cok ozledim keske hemen goz acip kapayana kadar gecse gunler ve seni gorsem
  Toplam beğeni
 • otaku(baka)

  8 ay önce Şikayet Et Yaa. Okul hemen acilsin sikildim evde .
  Toplam beğeni
 • Yakub

  8 ay önce Şikayet Et Ilk ve orta okulların tatili kısa olmalı. Böylece ev ödevinde çocuklar kurtulur. Lise ve üniversite tatilleri aynı kalabilir ki staj iş fırsatı olur.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.