Haber 7

2019 İzinli veya idari izinli günleri! Öğretmenler ve memurlar...

Kamu görevlileri, öğretmenler ve öğrenciler 2019 yılı itibariyle kaç gün tatil yapacağını merak ediyor. Peki 2019 izinli veya idari izinli günler belli oldu mu? Konuyla ilgili yapılan son duyurulara göre resmi tatil günleri için takvim açıklandı.
GİRİŞ 29.01.2019 15:45 EĞİTİM
Metin Boyutu
2019 İzinli veya idari izinli günleri! Öğretmenler ve memurlar...

İzinli veya idari izinli günler belli oldu. Geçtiğimiz sene öğretmenler ve diğer kamu çalışanları hafta sonu ve idari izin verilen günler dışında toplam 11 gün izin yapmıştı. Bu yıl için belirlenen yeni takvim ile birlikte resmi tatil ve idari izinli günler açıklandı.

 

 

2019 yılında hafta sonu günleri ve idari izin verilebilecek günler dışında, öğretmenler ve diğer kamu görevlileri; Ocak ayında 1 gün, Nisan ayında 1 gün, Mayıs ayında 1 gün, Haziran ayında 3,5 gün, Temmuz ayında 1 gün, Ağustos ayında 4 gün ve Ekim ayında 1,5 gün olmak üzere toplam 13 gün tatil yapmış olacak.

İDARİ İZİN BEKLENEN GÜNLER

 

 

Ramazan Bayramı öncesinde yarım gün (Pazartesi öğlen öncesi için), Kurban Bayramı sonrasında 2 gün (Perşembe ve Cuma günleri için) ve Cumhuriyet Bayramı öncesinde yarım gün (Pazartesi öğlen öncesi için) olmak üzere toplam 3 gün idaresi izin verilebileceği beklenmektedir. Bu karar bakanlar kurulu toplantısının ardından resmiyet kazanacaktır.

2019 yılında tatil günü toplamı (idari izin hariç) 13 gün

2019 yılında verilmesi beklenen idari izin günleri toplamı 3 gün 

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.