Haber 7

Bakan açıkladı: Önümüzdeki hafta açıklanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Antalya'da bir sempozyumda temel liselerin kapatılması konusunu değerlendirdi ve "İhtiyaç ve talep konusunda çok net bir yol haritamız var. Önümüzdeki haftalarda bir lansmanla açıklayacağız. Hazırlıklarımız bitti, herkes rahat olsun. Sürpriz yok, 4- 5 sene önce alınmış kararlar. " dedi.
GİRİŞ 30.01.2019 10:57 EĞİTİM
Metin Boyutu
Bakan açıkladı: Önümüzdeki hafta açıklanacak

Selçuk'un konuşmasından satır başları şöyle: 

 

 

"Biz eğitim sisteminin yapısal dinamiklerinde yapacağımız çalışmalarla bir dönüşümü tasarlamaya gayret ediyoruz. Yoksa birkaç sene önceden beri belirlenen ve zaten okullara dönüşmesi beklenen kuruluşlarımızın alacağı yolda elbette katkılarımız olacak. Ve ne yapabilirsek bu sürecin sancısız şekilde gelişmesi için her türlü çabayı göstereceğiz.

"YOL HARİTAMIZ NET, HAFTAYA AÇIKLAYACAĞIZ"

Dershaneler meselesi de bilinen, sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatlarının ne olduğunun açık şekilde bilindiği bir husus. Bu bağlamda ben bütün velilerimize açıklıkla ifade etmek isterim. Yerine ne koyacağımız konusunda ve buradaki ihtiyacı, talebi nasıl karşılayacağımız konusunda net bir yol haritasına sahibiyiz. Bunu da önümüzdeki haftalarda açıklama fırsatımız olacak, hazırlıklarımız bitti.

"SÜRPRİZ YOK 4-5 SENE ÖNCE ALINMIŞ KARARLAR"

 

 

Biz elimizden geldiği kadar sürpriz yapmayacağız derken; bir sürpriz yok. Bu 4-5 sene önce alınmış olan ve bundan sonrası için de nasıl bir yol haritası izleyeceğimizi ilgili aktörlerle açıklıkla paylaşacağız. Ben sadece bu konunun velilerimiz tarafından dikkatle ele alınmasına önem verdiğimi belirtmek isterim. Çünkü bu konunun istismarı söz konusu olabilir, kötüye kullanılması gibi girişimler söz konusu olabilir. Bunların engellenmesiyle ilgili biz her türlü önlemi alma imkanına sahibiz ve ısrarla da takip edeceğiz.

PİLOT ÇALIŞMALAR ŞUBAT AYINDA BAŞLIYOR

Pilot çalışmalar şubat ayında başlıyor. İmkanı daha zayıf olan okullarmız için dönüşüm planlıyoruz. Biz 3 yıllık bir takvim ortaya koyduk. Takvim belgede olmasına rağmen niye değişiklik gerçekleştirilmiyor sorularına maruz kalıyoruz. Bir değişiklik yaparken niye ve nasıl yaptığımızı derinlikli olarak analiz etmek zorundayız. Biz neyi ne zaman yapacağımızı takvimde çok net belirttik. Ben çayın demlenmesinden yanayım.Ani değişiklik olmaması için tedbir alıyoruz." "

Yorumlar

18
 • eğitim sevgisi

  6 ay önce Şikayet Et sayın bakanım sizden bir ricam olacak benim şu anda okuyan bir öğrencim yok ama sayın bakanım liselerde fizik dersi hafta dört saat matematik dersi haftada altı saat biyoloji dersi haftada dört saat kimya dersi haftada dört saat olmasını talep ediyorum modern ve geleceğin Türkiye'sini inşası için bu reforma ihtiyaç olduğu kanısındayım Allah size kolaylıklar versin sayın bakanım.
  Toplam beğeni
  • Tohat'li Yusuf

   6 ay önce Şikayet Et ali bey, okul tam gun olmali, ne kadar egitim o kadar bilinci bir toplum demek.
  • ali

   6 ay önce Şikayet Et ne saati kardeşim. yarım gün eğitim olsun. sabahtan akşama kadar çocuklar okulda. çocuklarımızla iletişimi unuttuk.
 • Alp

  6 ay önce Şikayet Et Eğitimde hangi sistemi getirirseniz getirin olay öğretmen de bitiyor. Her öğretim yılının her iki dönemindede Ösym gibi, Lgs gibi tüm Türkiye'de sınavlar yapılarak, sınıf ortalamasına göre öğretmenlerinde notu verilir ve ona göre kurs/egitime tabi tutulurlarsa eğer, işte o zaman egitimde çoğu sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır zaten.
  Toplam beğeni
  • Yavuz Baba

   6 ay önce Şikayet Et Bir bitmediniz yaaa...
  • Öğretmen

   6 ay önce Şikayet Et Aklını kendine sakla dostum.
  • Öğretmen

   6 ay önce Şikayet Et Güzel düşünce ama yetersiz. Bunu tum kamuya uygulamak gerekir. Doktorundan, mühendisine, işçisinden, imamına, polisinden, askerine tüm kamu çalışanlarına uyguladın mı tadından yenmez.
  • Murat

   6 ay önce Şikayet Et sınıfta kalma sistemi olmadığı sürece ve kötü davranışlar sergileyen öğrencilere ceza verilmediği sürece, derslere Marslı profosör de getirseniz hiçbirşey fayda etmez.
   Toplam beğeni
  • Recep

   6 ay önce Şikayet Et sorun veli ve öğrencidedir. özel okula giden öğrencinin velisi parayı basar ve öğrencisiylede yakından ilgilenir.Öğrenci de ister istemez çalışır.Devlet okulu ise bedava değeri yok paralı yap bak nasıl çalışır öğrenciler. Ders çalışmayan öğrenciye öğretmen ne yapsın. ...
   Toplam beğeni
 • Mustafa

  6 ay önce Şikayet Et 15 tatilde kesinlikle ev ödevi verilemeyecek dediniz ancak "buranın bakanıda, müdürüde,öğretmenide benim,istersem veririm "deyip,sair zamanda 150-200 soru veriyorlarken,500 soru verip birde "muhakkak dönüşte sınav yapacağım" diyerek gözdağı veren sözde eğitimciler varken !!! ancak robot insan yetiştiririz biz.Yer ESKİŞEHİR MERKEZ Şu tatil,dinlenme zamanında çocukların yaşadığı stresi bir görüp anlasanız inanın ağlanacak derecede !!!
  Toplam beğeni
  • Hasan

   6 ay önce Şikayet Et Çocuğunla bu kadar ilgilenen öğretmenden özür dile ve ona dua et öğretmen senin çocuğunun düşmanı mı
   Toplam beğeni
 • TÜRK

  6 ay önce Şikayet Et Gelipte sistem değişikliği yapmayan bir bakan varmı ben hatırlayamıyorum, her şeyin temeli eğigtim ama biz temelden kaybediyoruz.
  Toplam beğeni
  • ufuk aynen öyle...

   6 ay önce Şikayet Et Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?
   Toplam beğeni
 • Kazım

  6 ay önce Şikayet Et Herşeyin başı eğitim ama eğitimde berbat durumdayız.bomboş nesil yetişiyor.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.