Haber 7

Vanlı öğrenciler mini tank yaptı

Lise öğrencisi Soner Kaya, "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" kapsamında uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen mini tank yaptı.
GİRİŞ 01.05.2019 20:15 EĞİTİM
Metin Boyutu
Vanlı öğrenciler mini tank yaptı

Van Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Bölümü 11. sınıf öğrencisi Soner Kaya,  "OtoMak" ismini verdiği mini tankı anlattı.

 

3 YIL UĞRAŞTIKLARI PROJE

Kaya, üç yıl önce yapımına başladığı projesinde 4 motor, 12 volt akü ile 3D yazıcı, CNC torna ve CNC freze tezgahlarında yapılan parçalar ve mobilya malzemesi kullandı. Serhat Bozan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir süre önce öğrencilerle uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen araç yapmaya karar verdiklerini anlattı.

 

"DAHA DA GELİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Bozan, şöyle konuştu:"Bluetooth ile bağlantı sağladığımız cep telefonu vasıtasıyla aracı yürütüyoruz. Tamamen kendi okulumuzun imkanlarını ve malzemelerini kullanarak tasarladık. Öğrencilerimizle güzel bir planlamayla bunu başardık. İlerleyen günlerde GPRS sistemini de monte ederek daha da geliştirmeyi düşünüyoruz." dedi.

Yorumlar

3
 • Terazi

  4 ay önce Şikayet Et üzerine bir de mayın bulucu cihaz yerleştirsinler ve asker önü sıra yürüterek ilerlesin mayınlı arazide, bulunca sinyal vermeli sesli ... Akime yazmıştım ...
 • Terazi

  4 ay önce Şikayet Et o tanka bir de mayın bulucu cihaz takıp asker önü sıra yürütmeli i mayına rastladığına sinyal versin , AKİMe yazalı epey oldu .....
 • halk

  4 ay önce Şikayet Et Maşaallah.Vanlı kardeşlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.