Haber 7

Açık lise 3.dönem sınavı yeni tarihi belli oldu! AÖL'ye girecekler (2019)

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim lisesi sınav takvimini belirledi. Açıktan lise eğitimine devam eden öğrenciler geçtiğimiz günlerde AÖL kayıt yenileme işlemlerini tamamladı. Peki AÖL 3.dönem sınavı ne zaman düzenlenecek? Sınava hazırlanan öğrencilerin merak ettiği tarih belli oldu.
GİRİŞ 25.06.2019 11:00 EĞİTİM
Metin Boyutu
Açık lise 3.dönem sınavı yeni tarihi belli oldu! AÖL'ye girecekler (2019)

Açıktan lise okuyan öğrenciler AÖL 3.dönem sınavı için hazırlıklara başladı. MEB resmi sitesinde kayıt yenileme işlemlerini tamamlayanlar gözünü sınav takvimine çevirdi. Yapılan açıklamaya göre Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3.dönem sınavı 6 Temmuz cumartesi ve 7 Temmuz pazar günü düzenlenecek. Bugüne kadar çok sıkı bir şekilde hazırlanan öğrenciler kredilerini tamamlayıp mezun olabilecek. Peki açık lise sınav saat kaçta başlayacak ve sınav belgesi ne zaman yayınlanacak?

 

 

AÖL SINAVI SAAT KAÇTA DÜZENLENECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, dört oturumda yapılacak. Buna göre ilk oturum saat sabah 09:30’da, ikinci oturum öğleden sonra 14:00’te yapılacak. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat soru çözme imkanı verilecek. Geçtiğimiz sınavlarda olduğu gibi AÖL 3. dönem sınavında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecek. Şuan için bu uygulama açıktan üniversite eğitimi görenler içindir.

SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri için 2018-2019 belirlenecek sınav takvimine göre III. dönem sınav giriş yerleri 03 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanacak.

AÖL 3.Dönem Sınavı

AÖL SINAV ÜCRETİ KAÇ TL?

2019 yılında bir dönem için sınav ücreti 35 TL olarak belirlendi. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine ödenecek.)

AÖL 3.DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Lise eğitimini tamamlayıp mezun olmak isteyenlerin gözünü diktiği AÖL 3.dönem sınav sonuçları 1 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak. MEB herhangi bir değişiklik yapmaması halinde öğrenciler belirtilen tarihte aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinde öğrenebilecek.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ OLAN BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

2019-2020 1. DÖNEM YENİ KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem yeni kayıt işlemleri 21 Ağustos 2019 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında alınacak.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos 2019 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında alınacak.

Yorumlar

23
 • Berna

  2 gün önce Şikayet Et Arkadaslar mutlaka takip edin aol sayfasindan kayit tarihlerini magdur olmayalim
 • haluk sabri akdemir

  5 gün önce Şikayet Et Aciklisede kep atma toreni var mi
 • esra

  1 hafta önce Şikayet Et sınav kayıt için bir şans lütfeenn
  Toplam beğeni
 • nevroz

  1 hafta önce Şikayet Et sınav kayıt için tekrar şans verin lütfen
  Toplam beğeni
 • cansu

  1 hafta önce Şikayet Et 8 kredim kaldı dün tyt sınavına girdim krediyi tamamliyamazsam emegim çöp olacak
  • mert

   5 gün önce Şikayet Et hayır hiç bir emeğin çöp olmayacak olur da barajı geçip bi üniversite kazanırsan üniversite ile konuşup kayıt yaptırdığın günün ertesi senesine kadar sana diplomanı getirmen için şans tanıyacaklardır yani 3 tane daha girme hakkın olacak. sen vazgeçme yeter
   Toplam beğeni
  • sancar.

   6 gün önce Şikayet Et sınav kaydını kaçırdıysan eğer bu sınav için kayıt hakkı alamazsın fakat ek sınavlar yapılıyor austos ya da eylül sonunda onu kaçırmassan üniversiteye gidebilirsin.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.