Haber 7

Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulunda sıradışı yenilik

Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulunda öğrenciler okul derslerinin yanında hafızlık eğitimlerini yapıyor aynı zamanda okul bünyesinde oluşturulan çeşitli sosyal sportif faaliyet alanları-kulüp- tasarım beceri atölyelerinde ilgi ve yeteneklerine yönelik çalışmalar yapıyorlar.
GİRİŞ 19.05.2019 02:42 EĞİTİM
Metin Boyutu
Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulunda sıradışı yenilik

Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulunda öğrenciler okul derslerinin yanında hafızlık eğitimlerini yapıyor aynı zamanda okul bünyesinde oluşturulan  çeşitli  sosyal sportif faaliyet alanları-kulüp- tasarım beceri atölyelerinde ilgi ve yeteneklerine yönelik çalışmalar yapıyorlar. Gelişimlerine katkı sağlayan bu çalışmalar ile  öğrenciler okul eğitimlerini  alırken okul ortamında daha mutlu oluyorlar.

Oluşturulan mutfak atölyesinde öğrenciler temel yaşamsal becerilerini geliştirmekte, basit hazırlıklarla kendi kendine yetecek bir bilgi ve tecrübe birikimi elde etmektedirler,
Akıl oyunları tasarlama atölyesinde öğrenciler, mevcut   30 dan fazla farklı akıl oyunlarının nasıl oynandığını öğrenip okuldaki farklı etkinliklerle arkadaşlarına öğretmekte ayrıca   özgün olarak  tasarladıkları farklı  oyunlarla zekaları gelişirken üretmenin mutluluğuna ermektedir.

Tabiat atölyesinde toprakla temas eden öğrenciler hem dinlenmekte hemde  toprağa ekip ürün yetiştirmenin güzelliklerini yaşıyorlar.

Çamur atölyesinde tasarladıkları   ürünleri ortaya koyarken sonraki aşamalarda basit çömlekler yapmayı öğrenecekler.

Açık kapalı spor faaliyetleriyle bisiklet, okçuluk, güreş, hentbol, futsal, kareta gibi alanlarda  ulusal ve il genelinde yarışmalara katılacak düzeyde  başarı sağlıyorlar.  
Ayrıca Robotik kodlama,  yazarlık, eleştirel düşünce, dizilim sporu, maket uçak tasarlama, Müzik, görsel sanatlar, mini golf  gibi kulüp – atölye  oluşumlarıyla öğrenciler için geniş bir  çalışma ortamı mümkün.  Her hafta oluşturulan  programla öğrenciler okul dışında kalmadan  ilgi yeteneklerine yönelik bu çalışmaları öğretmenleri rehberliğinde yapmakta, böylece okulu daha yaşanılabilir ve zevkli kılmaktadırlar.  Devamsızlığın en az olduğu  ve başarının yüksek olduğu  gözlendiğinde  oluşturulan tasarım beceri atölyelerinin etkisi daha iyi anlaşılmaktadır. Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu bu eğitim modeliyle çevresinde de gözde okul olarak nitelendirilmektedir.

 

Yorumlar

3
  • Veli

    4 ay önce Şikayet Et Rabbim sayılarını arttırsın hayırlı yerlere getirsin çocuklarımızı hepsini
  • Veli

    4 ay önce Şikayet Et Allah sayılarını arttırsin insallah.Kuran ve sünnet üzere yaşayan,öğrendiklerini hayatına idrak edip ümmete faydalı nesiller olmayı nasip etsin hepsine.Amin.
  • Misafir

    4 ay önce Şikayet Et Öğrenciler her şeyi bilmeli..tebrik ederiz
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.