Haber 7

Okullar ne zaman açılıyor? 2019 Milli Eğitim Bakanlığı tarihi duyurdu

MEB okulların ne zaman açılacağına ilişkin takvimi belirledi. Geçtiğimiz günlerde alınan kararla birlikte okullarda yaz tatili süresi kısaldı. Hal böyle olunca öğrenciler 2019 yılı itibariyle okulların ne zaman açılacağı ve yaz tatilinin ne zaman biteceğini araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ise hem velileri hemde öğrencileri bilgilendirdi. Buna göre okullar bu sene 9 Eylül 2019'da açılacak.
GİRİŞ 21.08.2019 09:11 EĞİTİM
Metin Boyutu
 Okullar ne zaman açılıyor? 2019 Milli Eğitim Bakanlığı tarihi duyurdu

Ağustos ayının başlarına gelirken, 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusu da yanıtı en çok merak edilenler arasında dikkat çekiyor. Yaz tatilinin ikinci yarısına girildi. Bilindiği üzere alınan son kararla birlikte 3 aylık yaz tatili süresi kısaldı. Yeni tatil düzeni 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte uygulanmaya başlanacak. Yaz tatilleri 13 hafta değil 11 hafta olacak. Peki yaz tatili ne zaman sona erecek, yeni dönemde ilk ders zili ne zaman çalacak? 

 

 

OKULLARIN AÇILACAĞI TARİH VE ARA TATİL TARİHLERİ

Okulların açılış tarihinde tek değişiklik ise birinci sınıfların okula başlama tarihiyle ilgili. Tüm birinci sınıflar için eğitim ve öğretim dönemi 2 Eylül’de başlayacak. Diğer sınıflar ise 9 Eylül tarihinde derse başlayacaklar.

18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak. (Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak.)
Yarıyıl tatili, 20-31 Ocak 2020 tarihlerinde olacak.
İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.
6-10 Nisan 2020'de ikinci ara tatil verilecek. (Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak.)
2019-2020 eğitim öğretim yılı 19 Haziran 2020'de sona erecek ve 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

 

 

Yorumlar

3
 • Madur

  1 gün önce Şikayet Et Eski tarihe göre tatil planı yapanlar ne olacak peki.? Önümüzdeki seneden itibaren geçerli olması lazımdı.
  Toplam beğeni
 • vatandaş

  1 gün önce Şikayet Et bir an önce 12 yıl mecburi eğitimden vazgeçilmeli bir çok meslek ölüyor yerine çırak yetişmiyor sanayi öldü bazı meslekler ölmek üzere bir çocuk 12 sene okuduktan sonra üniversite onuda okusa atama yok üniversiteye gidemez ise iş yok çıraklığa da veremiyorsun ondan sonra aileye yük
  Toplam beğeni
 • emel

  4 gün önce Şikayet Et çok iyi ama neden 11 HAFTA tatil ...cvp bekliyorum
  Toplam beğeni
  • Yağmur

   1 gün önce Şikayet Et Kalan dğer 2 iki hafta da nisan ve kasım aylarına birer hafta tatil :)
 • emekli

  5 gün önce Şikayet Et sıcak ülkede sınıfta okulada klima yoksa eylüllün başında okul açılmaz,gelmez öğrenci.
  Toplam beğeni
 • Sağlık dersi şart

  5 gün önce Şikayet Et sağlık ve ilk yardım dersi üniversiteye kadar zorunlu olarak verilmeli Türkiye’de ne yazık ki sağlığına dikkat etmeyen bir topluluğuz bunun sebebi de eğitim sistemi Türkiye’nin geleceği için sağlıklı yaşamaya çalışan ilk yardım yapmayı bilen bir gelecek için sağlık ve ilk yardım dersi şart öğretmen kalitesi de arttırılmalı ayrıca devlet öğretmenleri ve öğrencileri serbest zamanlı mobilden internetten eğitim vermeli ve sınava sokmalı eğitimde kaliteyi arttırmalıyız ezberci kayırmacı öğretmenlerle hiç bir yere varamayız sağlık sistemimiz için sağlığına dikkat eden nesiller yetiştirmek zorundayız medya olur yazarlığı dersi konuldu ama tüm
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.