Haber 7

Karşılıksız burs veren kurumların listesi! İşte 2019-2020 burs imkanları

YKS tercih sonuçlarını bekleyen öğrenciler şimdiden burs arayışı için kolları sıvadı. Öğrencilere ortalama 500 TL bandında geri ödemesiz burs imkanı sağlayan kurumlar, burs şartlarını resmi platformlarında bir bir açıklamaya başladı. Bizde sizler için 2019- 2020 öğrenim döneminde maddi yetersizlik yaşayan öğrencilere karşılıksız burs veren kurumları bir araya getirdik. İşte geri ödemesiz burs imkanı sağlayan kurumlar ve şartları...
GİRİŞ 20.08.2019 15:03 EĞİTİM
Metin Boyutu

YKS tercih sonuçları henüz açıklanmadı. Fakat üniversite, lise ve ortaokul öğrencileri eğitim hayatını sorunsuz ve maddi yetersizlik çekmeden tamamlayabilmek için şimdi den burs veren kuruluşları araştırmaya ve soruşturmaya başladı.

 

 

ONLARCA KURULUŞ ÖĞRENCİLERE KARŞILIKSIZ BURS VERİYOR!

 

 

Başta üniversite öğrencileri olmak üzere burs telaşı herkesi sardı. Özellikle geri ödemesi olmayan karşılıksız burs arayışına giren öğrenciler, iş hayatına atıldıklarından büyük bir borçla karşı karşıya kalmaktan çekiniyor. Bizde sisler için karşılıksız burs veren kurumları derledik.

KARŞILIKSIZ BURS VEREN ÜNİVERSİTELERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

HANGİ KURUMLAR KARŞILIKSIZ YANİ GERİ ÖDEMESİZ BURS VERİYOR!

Hazırlanan rapora göre Türkiye'de 30 kurum 2019-2020 eğitim öğretim yılı çerçevesinde ortalama 500 TL civarında 4 yıl boyunca öğrencilere karşılıksız burs imkanı sağlıyor. 
Tabiki bu kurumlar söz konusu busları eğitim hayatına başlamış tüm öğrencilere vermiyor. Her kurum öğrencilerden kendine özgü şartlar talep ediyor. Bu şartlar arasında Türkiye başarı sıralaması veya bir sosyal sorumluluk projesinde görev almak gibi her kuruma özel çeşitli nedenler yer alıyor. İşte öğrencilere her ay karşılıksız burs veren kurumların listesi ve şartları;

1) Toplum Gönüllüleri Vakfı

Toplum Gönüllüleri Vakfı karşılıksız burs vereceği öğrecilerden öncelikli olarak haftada en az 4 saat toplumsal sorumluluk projelerinden yer almalarını istiyor. İkinci şart olarak ise vakıf, bursun devamlılığı için öğrencilerden akademik başarı devamlılığı talep ediyor.

2) Vehbi Koç Vakfı

Vehbi Koç Vakfı üniversite  öğrencilerine en yüksek burs miktarını veren vakıf olarak biliniyor. Meslek Lisesi Meleket Meselesi Projesi dahil 10 bin öğrenciye burs vermeyi hedefliyor.

3) Darendilliler Eğitim Vakfı

Darendilliler Eğitim Vakfı Karşılıksız burs veren öğrencilerinden "Kamu haklarından yasaklı olmamak, T.C. vatandaşı olmak, Türkiye’de ikamet ediyor olmak Doğal afet, kaza gibi çeşitli nedenlerle mağdur duruma düşen ve bu durumlarını belirleyen öğrenciler burstan öncelikle yararlandırılır,  Aylık nakit ödeme şeklinde başka bir burs desteği almıyor olmak, ( KYK Hariç) Aynı aileden DASEV Burs Programı’na devam eden başka bir öğrencinin olmaması, Başvurularda puanların eşit olması halinde kız çocuklarına öncelik tanınır." gibi şartlar aramakta.

4) YÜZYIL Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV)

YÜZYIL Eğitim ve Kültür Vakfı, öğrencilere öğrenim süresi boyunca her dönem başarılarını belgeledikleri sürece mezun olana dek karşılıksız burs imkanı sağlıyor. Buna ek olarak öğrencileri sosyal ve kültürel projelerde bulunmalarını talep eden vakfın burs miktarı ise yönetim kulunca belirleniyor.

5) Hazı Ömer Sabancı Vakfı

Hazı Ömer Sabancı Vakfı, her yıl belirlediği taban puanını baz alarak öğrencilere geri ödemeli burs imkanı sağlıyor. Her yıl 9 aylık süre boyunca öğrencilere burs imkanı sağlayan vakıf, geri ödemeyi öğrenci okulu bitirip bir işe girdiğinde 24 ay taksitle gerş talep ediyor.

Burs veren kurumlar listesinin tamamına aşağıdaki fotoğrafa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.