Haber 7

KPSS öğretmenlik sınav puanlarının geçerlilik süresinde değişiklik

KPSS öğretmenlik sınavına giren öğretmen adaylarının sınav puanlarının geçerlilik süresinde değişikliğe gidildi. Buna göre, adayların sınav puanlarının geçerlilik süresi 1 yıl olarak belirlendi. Adayların 2018 ve 2019'da elde ettikleri KPSS sonuçları ise 2 yıl geçerli olacak.
GİRİŞ 07.11.2019 14:48 EĞİTİM
Metin Boyutu
KPSS öğretmenlik sınav puanlarının geçerlilik süresinde değişiklik

ğretmen adaylarının KPSS öğretmenlik sınav puanlarının geçerlilik süresi 1 yıl olarak belirlendi.

 

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanın geçerlilik süresi 1 yıl olarak belirlendi.

 

 

Yorumlar

5
 • ali

  1 hafta önce Şikayet Et Milli eğitim müdürü bey öncelikle öğretmenlere adaylık kaldırma sınavını kaldırsın. Ondan sonrada ücretli-sözleşmeli-kadrolu öğretmen ayrımını kaldırsın. Öyle boş işlerle uğraşmasın
 • Ahmet

  1 hafta önce Şikayet Et 4 sene öğretmenlik oku. Sonra 1 sene staj yap. Ondan sonra 10 sene ücretli öğretmenlik adı altında kölelik yap. Sonra kpss ye gir kazan. Ondan sonra mülakata gir onuda geç. Bütün bunları yapsanda kadrolu öğretmen olamıyorsun, ancak sözleşmeli öğretmen olabiliyorsun çünkü kadrolu olabilmek için son bir sınav daha kazanmak gerek, yani adaylık kaldırma sınavı. Eğitim sistemi tabiki çöker. Sonra o öğretmeni öğrenciler ve veliler döver. Gelde o öğretmenden performans bekle. İyi öğrenciler yetiştirmesini bekle.
  Toplam beğeni
 • mısafır

  1 hafta önce Şikayet Et milleti okutup 5veya altı yılını çalmayın liseyi bitirsin yeter.
 • pusula

  1 hafta önce Şikayet Et sınav parası ile ülke mi yönetmeyi düşünüyorlar ?
  Toplam beğeni
 • mehmet

  1 hafta önce Şikayet Et yazık. sen 1 senede sınav bile açma sonra kpss puanı 1 yıl geçerli olsun. dalgamı geçiyorsunuz.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.