EBA TV ders tekrarı saat kaçta ? İlkokul ortaokul lise EBA TV ders tekrarı ne zaman?

MEB Bakanı Ziya Selçuk koronavirüs tedbirleri sebebiyle okullarda yüz yüze eğitimin 30 Nisan’a kadar durdurulduğunu açıklamıştı. Öğrenciler eğitimlerine EBA TV üzerinden evlerinden devam edecek. Evlerinde birden fazla eğitim gören çocuk olan aileler ders tekrar saatlerinin ne zaman olduğunu araştırıyor. İşte İlkokul, ortaokul ve lise ders tekrar saatleri!

GİRİŞ 31.03.2020 09:35 GÜNCELLEME 31.03.2020 09:35 EĞİTİM
EBA TV ders tekrarı saat kaçta ? İlkokul ortaokul lise EBA TV ders tekrarı ne zaman?
EBA TV ders tekrarı saat kaçta ? İlkokul ortaokul lise EBA TV ders tekrarı ne zaman?

Okulların kapatılmasıyla öğrencilerin eğitimi EBA TV üzerinden devam ediyor. Alanında uzman öğretmenlerin verdikleri dersler ile öğrenciler eğitim süreçlerinin devam etmesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından amaçlanıyor. Uzaktan eğitimde İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin gördükleri dersler 20 dakika sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimde görülen derslerden öğrencilerin sınavlarda sorumlu olmadığını açıklamıştı.Özellikle ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından EBA TV’de yayınlanan dersler yoğun olarak takip ediliyor. Evlerinde farklı sınıflarda eğitim gören çocukları olan aileler yapılan tekrar yayınlarını yakından takip ediyor. Peki uzaktan eğitimde kaçırılan ders nasıl telafi edilir? EBA TV’de ders tekrarı izlemek isteyenler için…

 

EBA TV DERS TEKRARI İZLEME

 Uzaktan Eğitimde EBA TV’den yayınlanan dersleri kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyen öğrencilerin ilk olarak www.eba.gov.tr adresine giriş yapmaları gerekiyor. Karşılarına çıkan ekranda İlkokul, ortaokul ve lise seçeneklerinden kendi eğitim bölümlerini seçerek günlük yayın akışından izlemek istedikleri dersi tekrar izleyebilirler.

BİLGİSAYAR OLMAYANLAR İÇİN EBA TV DERS TEKRARI

Evlerinde bilgisayar veya internet bağlantısı bulunmayan öğrenciler için EBA TV’de tekrar dersleri yayınlanacak. İşte İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için EBA TV’de yayınlanacak ders tekrar saatleri:

 

EBA TV İlkokul ders tekrarı saati: 13:30 - 18:00 / 18:00 – 22:30

EBA TV Ortaokul ders tekrar saati:13:30 - 18:00 / 18:00 – 22:30

EBA TV Lise ders tekrar saati: 15:00 - 21:00

EBA FREKANS AYARI NASIL YAPILIR?

3 farklı kanal, HD (yüksek çözünürlüklü) ve SD (Standart çözünürlüklü) olmak üzere toplam 6 kanaldan yayınlanacak. TRT-EBA TV İlkokul, TRT-EBA TV Ortaokul ve TRT-EBA TV Lise olmak üzere 3 kanal uzaktan eğitim yayını yapacak.

TÜRKSAT - TRT Eğitim kanalları yayında;

TRT-EBA FREKANS BİLGİLERİ

Uydu: Türksat 4A
Kanal: TRT Eğitim HD 1/2/3
Frekans: 12084 H 13750

HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC : 2/3

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : 3/4

ETİKETLER

YORUMLAR 7 TÜMÜ
 • orhan 1 gün önce Şikayet Et
  EBA TV dediler ancak tv kanalından takip edebiliyoruz. içine giremediğimiz ve ne olduğunu anlayamadığımız bir eba. açıl susam açıl desem acaba girişe izin verirler mi?
  Cevapla
 • Ahmet 1 gün önce Şikayet Et
  lise icin eba ya giremiyoruz ki devamli hata veriyor!
  Cevapla
 • Suvari 1 gün önce Şikayet Et
  Eba tv yayınında hep aynı ders mi olur. Çocukları kandırırsın ancak. Hiç yapmayın da hiç olmazsa kendi öğretmenimizin ebaya yüklediklerini izlememize izin verin. Günahtır. Reis bunları gör.
  Cevapla
 • M. KORKMAZ 1 gün önce Şikayet Et
  EBA TV son derece muhteşem.. Ancak EBA internet sitesine şimdiye kadar bir türlü giriş yaşamıyoruz.. İnşaallah en kısa zamanda düzelir..
  Cevapla
 • Rumuz 1 gün önce Şikayet Et
  1 haftadır ebaya giremiyoruz dersleride izliyemiyoruz ögretmenimizin verdiği testleride ebadan göremiyoruz bu nasıl uygulama herkes aynı sıkıntıyı yaşıyor günlük 20 dk dersle çocuklar ne anlasın
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR