Haber 7

Önemli uyarı: Kurbanlık alırken acele etmeyin

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala vatandaşları kurbanlık alımında daha dikkatli olmaları hususunda uyardı
GİRİŞ 12.08.2017 12:50 EKONOMİ
Metin Boyutu
Önemli uyarı: Kurbanlık alırken acele etmeyin

Kurbanlık fiyatlarının spekülatörler tarafından gereğinden fazla abartıldığını ve piyasadan oldukça üstünde gösterildiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bayrama kısa bir süre kala fiyatlar dengeye oturur. Şu an Anadolu’dan büyükşehirlere yeteri kadar kurban girmediği için büyük üretici firmalar da kurban fiyatlarını oldukça yüksek gösteriyorlar” dedi.

“KURBANLIK ALIRKEN SPEKÜLATÖRLERE ALDANIP ACELE ETMEYİN”

Bayrama yakın küçük ve büyükbaş kurbanlık fiyatlarının normale döneceğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken “TÜİK 2016 verilerine göre mevcut büyükbaş sayısı 14 milyon 222 bin 228, küçükbaş sayısı 41 milyon 329 bin 232. Yani toplamda 55 milyon 551 bin 460 hayvan var. Bu da zaten ihtiyacın da üzerinde bir rakam. Her yıl ortalama 860 bin büyükbaş, 2 milyon 500 bin küçükbaş hayvan kesiliyor. Vatandaşımız kurbanlık fiyatlarını yüksek tutup piyasayı alt üst eden spekülatörlere aldanıp acele etmesin. Anadolu’dan büyükşehirlere yeteri kadar kurbanlık hayvan geldiği zaman yükselen bu fiyatlar bayrama sayılı günler kala düşecektir. Üreticiler de hayvanlarının elinde kalmasını istemiyorsa normalin çok üstünde fiyat ile satışa çıkarmamalıdır” diye konuştu.

Yorumlar

14
 • salih can

  11 ay önce Şikayet Et sıgara icip kesmessen sana vacip
  Toplam beğeni
 • insaf

  11 ay önce Şikayet Et her müslüman kendi çevresindeki akrabasını gözetse dünyada 2 milyar müslüman fakir olmaz buda şu demektir ekonomi asgarinin üstünde olursa müslüman hısım ve akrabasını gözetir..
  Toplam beğeni
 • emekçi

  11 ay önce Şikayet Et 1.404 tl geçinen vatandaş nasıl kurban kesecek
  Toplam beğeni
  • H.B.V

   11 ay önce Şikayet Et Günde bir Paket sigara içenin verdiği para ile (Hemde yabancı değil en ucuzu 2 Kurban(koç) kesip 500 TL,de cebine Bayram harçlığı koyduğunu biliyormusun? :)).
 • sirtakis

  11 ay önce Şikayet Et Ben kurbanimi endenozyaya gönderdim,Allah kabul etsin.
  Toplam beğeni
  • Sas

   11 ay önce Şikayet Et yüksek fiyatlar ülkemizdeki fakir kesmin de kurbandan nasiplenmesine engel oluyor ne yazik ki. ben de orta gelirli birisi olarak kurban kesemiyorum bu sene. en son care uygun fiyat olan yurt dışına bağış yolunu seçmek zorunda kalabilirim.
   Toplam beğeni
 • Gggg

  11 ay önce Şikayet Et Mevcut hayvan sayisi dogru degil bence. Devlet tesviki almak icin ayni hayvan defalarca farkli kisiler tarafindan sahip gosteriliyor. Mevcut kagitta 55 se gercek 30 u gecmez. Millet 3 kagidi ogrenmis
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.