Haber 7

Sektörün devine kayyum atandı

Türkiye genelinde 63 mağazası bulunan Tuğba Kuruyemiş’e kayyum atandı. Sulh Ceza Hâkimliği kararı ile yapılan kayyum ataması ile birlikte şirketin yönetimi TMSF’ye geçti.
GİRİŞ 12.10.2017 13:55 EKONOMİ
Sektörün devine kayyum atandı

Aydın merkezli Tuğba Kuruyemiş (Tuğba Kuruyemiş Şekerleme Gıda Meşrubat İnşaat Turizm Yerli Ürünleri İmalat Sanayi Ticaret İthalat Ve İhracat Limited Şirketi) Türkiye’nin en büyük kuruyemiş firmalarından biri konumunda.

1980’de Aydın’da kurulan şirketin sahibi Tonkul Ailesi. Türkiye genelinde 63 mağazası bulunan Tuğba Kuruyemiş’in sahipleri bir süre önce FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

Şirketin kurucusu Ahmet Tonkul ve oğlu Fatih Tonkul, 3 ay 7 gün tutuklu kaldıktan sonra geçen kasım ayında tahliye edilmişti.

Ancak Tonkul Ailesi’nin şirketlerinden Tuğba Kuruyemiş’e, yürütülen soruşturma kapsamında kayyum ataması talebi gündeme geldi. Savcılığın talebini değerlendiren Aydın Sulh Ceza Hakimliği Tuğba Kuruyemiş’e kayyum atadı. Kayyum ataması kararı ile birlikte şirketin yönetimi TMSF’ye geçti.

Aydın 2. Sulh Ceza Hakimliğinin aldığı karar kapsamında, Tuğba Kuruyemiş ile beraber 25 şirkete kayyum atanması kararlaştırıldı.

Geçen Eylül ayı başında ise İzmir merkezli Recep Can Kuruyemiş’e kayyum atanmıştı.

Yorumlar

3
 • adem

  4 ay önce Şikayet Et kayyumla yönetilen yerden malı almadan para ödemeyin çünkü sonrasında müşteri hizmetleri çok zor artı mal gönderilmeye biliyor çünkü kayyum ilk etapta şirkete nufus etmekte çok zorlanıyor örnek kayyum atana teknoloji marketleri kesinlikle internetten alış veriş yapamayın paranız karın agrıtır
 • ali

  4 ay önce Şikayet Et çalışanlar kamuya geçiyor diymi bilen varmı acaba ?
  • tahir emre

   4 ay önce Şikayet Et kamuya geçermi hiç yine şirket çalışanı hiç bir farkı yok.
   Toplam beğeni
 • MURAD

  4 ay önce Şikayet Et süper olmuş, belki de fiyatlar düşer ve kuruyemiş stokçuları zarar eder (inşaallah)
  Toplam beğeni
  • erzincanlı

   4 ay önce Şikayet Et bekle düşer herşey iki katına çikacak
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.