Haber 7

Taşeron işçisine kritik uyarı: İmzalamayın

Kadroya geçecek taşeronlara bazı kurumların işçilere “Taahhütname” adı altında belgeler imzalatıldığı iddia edildi.
GİRİŞ 03.01.2018 12:12 EKONOMİ
Metin Boyutu
Taşeron işçisine kritik uyarı: İmzalamayın

Taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci başladı, pek çok işçi bugün itibariyle evraklarıyla birlikte iş yaptıkları kuruma gitti. Başvuru işlemleri sırasında ise işçilere kurumlar tarafından Bakanlıkça ibraz edilmeyen “Taahhütname” adı altında bazı evraklar imzalatıldığı iddia edildi.

BAKANLIK: İMZALAMAYIN

Bazı basın yayın organlarında da “Taşeron işçi başvurularında taahhütname krizi” şeklinde yer alan haberlere ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, “Bizim taşeron işçilerle ilgili çok kesin açıklamalarımız oldu. Bizim söylediğimizin dışında belge imzalamayın” açıklamasını yaptı.

TÜM EVRAKLAR O SİTEDE

Çıkan haberlerin sonrasında ise “Taşeron işçilerin kıdem tazminatı hakları kayboluyor” şeklinde de iddialar ortaya atıldı. Bakanlık yetkilileri, taşeron işçilerle ilgili “altisveren.gov.tr" isimli bir internet sitesi oluşturduklarını; tüm bilgi ve işçilerin imzalaması gereken tüm evraklara bu internet sitesinden ulaşılabileceğini söyledi.

BAKAN AÇIKLAMA YAPACAK

Bakan Sarıeroğlu da "Biz gerekli evrakları hepsini yayınladık. Bunlar bakanlığın sitesinde de yer alıyor. Kefil diye bir şey yok, öğrenim belgesi, sicil belgesi diye bir şey yok. Bir başvuru formumuz var onu dolduracak ve biz bunu kabul edeceğiz." açıklamasında bulundu.

TAŞERON SINAVI YOK

Geçtiğimiz hafta da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerle ilgili yapılacak sınavla ilgili bazı iddialara karşı da uyarıda bulunmuş, “Taşerona hazırlık sınavı, kursları açılmış gibi iddialar var. İşçilerimiz buralara gitmesinler. Bunlarla bizim işimiz yok” açıklamasını yapmıştı.

Yorumlar

20
 • Bilgi

  1 yıl önce Şikayet Et Bilgi işlemin günahı nedir onlara kadro yok hastahanenin en ağır işini yapan bilgi işlem gece gündüz tatil demeden Bilgi işlemin ihalesi çalışanları ilgilendirmez ki inşallah bu adaletsizliği görür düzeltirsiniz
  Toplam beğeni
 • İdo

  1 yıl önce Şikayet Et pekkiala 4 senneden beri çalışıyorum tazminatım ne olucak ? kimse tazminat muhabettini yapmıyor bilen varsa paylaşırsa?
 • F salar

  1 yıl önce Şikayet Et Sağlik deniliyo hastane fakültelere kadro varda aile hekimliginde çalışan temizlik personellerine neden yok aile hekimleri sağlık degiler galiba hatta okullarda 3 5 ay kalufer yakıp diyer aylar boşta kalanlara bile veriliyo oysa biz 2010 yılında tam mesai ile çalışıyoz bize haksızlık yapılıyo
 • C Sunay

  1 yıl önce Şikayet Et Sevinecegimiz bir zamanda niye böyle mulak şeylerle karşı karşıyayız. Yazıklar olsun
 • İlerigörüş

  1 yıl önce Şikayet Et Okullar ve kamu kurumları temizlik görmüştü.Kadro sonucu eskiden oldugu gibi kadroya geçince bunlar yatışa geçer.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.