Haber 7

Bakan Sarıeroğlu'ndan taşeron açıklaması

Bakan Sarıeroğlu, 450 bin kişiyi sürekli işçi kadrosuna alıyoruz. Kamuda statü karmaşasını kaldırıyoruz. İşçilerimizin lehine bir bakış açısı ortaya koyduk. dedi.
GİRİŞ 03.01.2018 11:25 EKONOMİ
Metin Boyutu
Bakan Sarıeroğlu'ndan taşeron açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, NTV canlı yayınında sorularını yanıtlıyor. Taşeron işçilere kadro düzenlemesine yönelik konuşan Sarıeroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Uzun zamandır beklenen düzenleme olması nedeniyle tarihi bir çalışmayla geçen yılı tamamladık. 24 Aralık'ta KHK çıktı. Dün itibariyle emekçi kardeşlerimiz başvurularını vermeye başladı. Çalışmamızı dört aşamada gerçekleştirdik. Taşeron tanımı içinde kamuda kim varsa hepsini dahil etmiş durumdayız. Süre kısıtı koymadan tüm personel alımına dayalı hizmet alımı ihaleleri kapsam içinde. 450 bin kişiyi sürekli işçi kadrosuna alıyoruz.

İkinci aşamada belediye, il özel idareleri, belediye şirketlerinde çalışan kardeşlerimizle ilgili. Buradaki rakam da 450 bin. Bu işi gölgelemek adına algı çalışmaları, bilgi kirlilikleri, çalışanların haklarında geriye gidiş varmış gibi gösterilmesi çalışmanın büyüklüğüne gölge düşüremeyecek. Toplamda 1 milyon 20 bin kişi. 4C statüsünü de kaldırıyoruz. En ufak bir aksaklık olmaması için bütün birimlerimizle çalışma içindeyiz.

 

Yorumlar

5
 • taşeron işçisi

  9 ay önce Şikayet Et belediye taşeron işçisi olarak 12 ay surekli calışan fakat ihale dosyası %70 personel alımı olmadığı için çalışanlar dışardamı kalacak sayın bakanım lütfen buna bir el atın üzülenler çok.
 • adem genç

  9 ay önce Şikayet Et bende belediye şiketinde çalışanım ama bize kimse bişey demiyo jale hanım
 • Emin

  9 ay önce Şikayet Et Taşeron işide halledildiğine göre sıra geldi inşallah kıdem tazminatı yasasına onuda unuttuk sanmayın sayın devlet büyüklerimiz dört gözle bekliyoruz bu yasayıda işverenin kölesi olmaktan kurtulmak istiyoruz artık
  Toplam beğeni
 • HEVAL

  9 ay önce Şikayet Et 4A lar nedir ne olacak
 • Kaya

  9 ay önce Şikayet Et Belediye çalışanları olarak, bugünleri aramayiz inşallah
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.