Haber 7

Kamuya en az ilkokul mezunu 2 bin 500 engelli memur alımı! Başvuru için son gün!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda en az ilköğretim mezunu 2 bin 500 engelli memur alımı yapılacağını duyurdu. Alımlar bugun (8 Mart) itibariile başladı. Peki son başvuru tarihi ne zaman?
GİRİŞ 16.03.2018 10:36 EKONOMİ
Metin Boyutu
Kamuya en az ilkokul mezunu 2 bin 500 engelli memur alımı! Başvuru için son gün!

Devlet Personel Başkanlığı, 2018 yılı içerisinde en az ilköğretim mezunu olmak şartıyla 2 bin 500 memur alımı yapacaklarını duyurdu. Buna göre hangi kadrolar için kaç memur alımı yapılacağı belirlendi. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu tarafından 2018 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirileceği duyurulan 2.500 engelli memur alımı için adayların başvuruları bugün (8 Mart 2018) itibari ile başladı. Peki hangi kadrolara kaç kişi alınacak? Başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar... 

HANGİ KADROYA KAÇ MEMUR ALINACAK? 

 

- İlkokul/İlköğretim/Ortaokul düzeyinden 329 

- Ortaöğretim(lise) düzeyinden 540 

- Önlisans düzeyinden 531 

- Lisans düzeyinden 1.100 

Personel olmak üzere toplam 2.500 kadro kişi alınacaktır.  

BAŞVURULAR 8 MARTTA BAŞLIYOR! 

Devlet Personel Başkanlığı, 2018 yılı içerisinde en az ilköğretim mezunu olmak şartıyla 2 bin 500 memur alımı yapacaktır. Buna göre başvurular 8 Mart 2018 tarihi itibari ile başlayacak olup çok sayıda farklı kamu kurumu en az ilkokul mezunu 2 bin 500 engelli memur alımı yapacak.  

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK? 

Adı geçen duyuruya başvuru yapacak adaylar, 2016 yılı EKPSS sonuçları ile Kura kayıtlarına göre tercih işlemlerini 8-16 Mart 2018 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden yapabileceklerdir.  

Yorumlar

4
 • yüksel aracı

  1 ay önce Şikayet Et Engelliym 7 çoçoğum var gecinemiyorum kuraya katıldım 2 tercıh ne zaman yapılacak bekliyorum çok sıkıntı dayım inşalla çıkar
 • cevahir

  1 ay önce Şikayet Et Engeliyim kura ile kpss terci nezaman merakla bekliy
 • Aysema Şahin

  2 ay önce Şikayet Et %74 engelliyim kpss kuraya katıldım tek çarem bu kaldı .. geçim derdi beni çok sarstı başvurmadığım yer kalmadı..
 • Mustafaya yalin

  2 ay önce Şikayet Et Yav devlet cok az alim yapiyor
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.