Haber 7

20 bin memur alınacak

Kesinleşen 20 bin 239 memur alımı var. Alım ilanına çıkan kurumlar ise şöyle; Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 549 kişi, Polis Akademisi Başkanlığı (POMEM) 10 bin kişi, Aile Bakanlığı 155 kişi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 7 bin kişi, Gümrük Bakanlığı 40 kişi ve tüm kurumlara 2 bin 500 engelli personel alınacak.
GİRİŞ 13.03.2018 14:05 EKONOMİ
Metin Boyutu
20 bin memur alınacak

YSK’nın alımına başvurmak için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Zabıt katibi gibi kadro 2 yıllık, mühendislik gibi kadro da 4 yıllık üniversitese mezunu olmayı gerektiriyor. Ayrıntılı bilgi ‘ysk.gov.tr’de öğrenilebilir. Polislik için KPSS’den 60, lisans mezununun ise 70 alması gerekiyor. Adaylar 23 Mart’a kadar Polis Akademisi ‘pa.edu.tr’ internet adresinden e-Devlet şifresi ile ön başvurularını yapabilecek.
 
BAŞVURU BAŞLADI

 Aile Bakanlığı’nın açık kadroları için başvuru ile ilgili detaylar, ‘aile.gov.tr’ adresinden öğrenilebilir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 7 bin personel olarak; öğretmen, mühendis, pilot, güverte ve makine subayı alacak. KPSS’den 60 puanı bulunan adaylar başvurabilir. 18 ile 35 yaş arasında alımlar yapılacak. Başvurular başladı. İlgilenenler, ‘msb.gov.tr’den başvuru yapabilir.

 

BELLİ İLLER İÇİN

Gümrük Bakanlığı, 40 koruma güvenlik görevlisi, veznedar, ambar memuru, mütercim, kimyager, diyetisyen, teknisyen, tekniker ve mühendis alacak. Alımlar Ankara, Bursa, Van, İstanbul, Mersin, Kocaeli, Edirne, Gaziantep, Şırnak, Ağrı ve Diyarbakır için olacak. KPSS’den 70 puanı olanlar başvurabilecek. Başvurular ‘gtb.gov.tr’ adresinden yapılacak.

BU AY TAMAM

2500 engelli memur alımı için başvurular başladı. 16 Mart’a kadar sürecek. İlgili kurumların, engelli kadro talebi doğrultusunda, ilkokul ve ortaokul mezunu 329 kişi, lise mezunu 329, önlisans düzeyinde 531 ve lisans mezunu 1100 kişi alınacak. Başvurular, ‘osym.gov.tr’den yapılacak. Alımlar Mart sonuna kadar tamamlanacak.

Yorumlar

8
 • abdullah

  10 ay önce Şikayet Et sanki herkes memur olacak diye bir kanun var. memuriyette kriterler zorlaştırılmalı. bırakın üniversiteyi yüksek lisans şartı getirilmeli. tabiki öğretmen alımlarında da her üniversiteden çıkanı hoop atamamalılar. yüksek lisans artı bir yıllık ekstra eğitim verilmeli.
 • EYTli 97 li

  10 ay önce Şikayet Et 60 yaşına kadar emekli etme 35 yaşından büyükleri işe alma varmı boyle saçmalık emekli et gençsin işe al pertin çıkmış yaşlısın
  Toplam beğeni
 • Murat

  10 ay önce Şikayet Et Sòzlesmeli memurlara kadro kimsenin aklına gelmiyor mu?
  Toplam beğeni
 • fatih

  10 ay önce Şikayet Et Ben ihraç edilmiş bir öğretmenim on yıllık emeğim boşa gitti başvursam alınır mıyım yoksa rızkı veren allahtr deyip ticarete mi atılayım.bu arada iki iş batırdım 10 yere iş varusunda bulundum almadılar kendi ülkemin paryası oldum.
  Toplam beğeni
  • Yozgatlı

   10 ay önce Şikayet Et Neden ihraç ettiler pkk fetö
  • Hilâl

   10 ay önce Şikayet Et Allah büyüktür Rızkı veren Allah'tır . Ümitsiz olmayın bir kapı açılır inşaallah.
  • Batmanlı

   10 ay önce Şikayet Et Allah yardımcın olsun rızkı veren allahtır vazgeçme mucadeleye devam
   Toplam beğeni
  • Orhan Aydın

   10 ay önce Şikayet Et Allah yardımcın olsun işin zor
   Toplam beğeni
 • zalım

  10 ay önce Şikayet Et 65 yaş emeklilik için 35 genc sayılır
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.