Haber 7

Market devi BİM'in sahibinden kritik hamle

Türkiye’nin havacılık, uzay ve savunma sanayisine yönelik projelerinde kullanılacak haberleşme sistemlerinin üretimi için bir ortaklık hayata geçirildi.
GİRİŞ 16.04.2018 06:30 EKONOMİ
Metin Boyutu
Market devi BİM'in sahibinden kritik hamle

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, MMT Holding AŞ bünyesinde yer alan ve uzun süredir birlikte çalıştığı bilişim şirketi CTech’e ortak oldu.

Bu ortaklıkla havacılık, uzay sanayisi, savunma ve telekomünikasyonda müşterek çözümler geliştirilecek. TAI’nin insansız hava aracı, Milli Muharip Uçak ve  uydu projelerinde bu ortaklıktan çıkacak çözümlerden yararlanılacak. Savunma, güvenlik ve ilgili alanlarda yerli ürünler geliştirmek amacıyla faaliyet gösteren CTech, güvenli uydu haberleşme sistemleriyle dikkati çekiyor.

 

 

 MMT Holding' ise BİM’in sahibi ve Türkiye’nin en zengin iş adamlarından olan Mustafa Latif Topbaş'a ait

 

ETİKETLER

Yorumlar

17
 • asgari ücret

  11 ay önce Şikayet Et Allahtan devlet asgari ücret dişe birşey koymuş. Bazı iş verenler fırsat bulsa karın tokluğuna bile çalıştırır.
 • Zeynep

  11 ay önce Şikayet Et Biz yıllardır bimden alış veriş yapıyoruz ürünleri temiz her bütçeye uygun teşşekkürler Bim
 • asgari ücret

  11 ay önce Şikayet Et çalışanlar asgari ücretli sahipleri uzaya çıkmaya çalışıyor.yukarı çıkarken bastıklarınız gün gelir lazım olur. paraya kıyın da çalışanları asgari ücretten kurtarın. çok mal haramsız çok laf yalansız olmaz.eminim sahipleri ölünce fatiha bile haketmiyor. saygılarımla
  • Bahar

   11 ay önce Şikayet Et Nerden bılıyosun asgari ücret aldıklarını ben bımde çalışıyorum ve asgari ücretin bayağı üstünde bı maaş alıyorum hakettıgımız ay primi saymıyorum kafanıza gore bilmeden konusuyosunuz.allah o çatıya zeval vermesin kaç ailenin geçim kaynağı.ölünce dua etcek cok ınsan var zerre hak yemıyo çünkü.
   Toplam beğeni
 • ramazan küçükgök

  11 ay önce Şikayet Et herşeyin çakmasını satan bim bunlarında çakmasını yapar esnafı bitirdi oralarıda bitirir
  Toplam beğeni
 • Adil

  11 ay önce Şikayet Et Mili savunma ve teknolojiye yatırım yapmayan montajcı batıya bayilik yapma dnemi sona erdirilmeli elini taşın altına sokmayana ekonomiden pay verilmemeli.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.