Haber 7

Whatsapp bu sabah değişti! İşte son hali

Son dönemde daha çok adı skandalla anılan Facebook çatısı altındaki WhatsApp için özellikle grupları ve grup yöneticilerini ilgilendiren önemli bir güncelleme sunulmuş durumda. İşte, iOS ve Android uygulamaları için WhatsApp grup özellikleri güncellemelerinin detayları...
GİRİŞ 16.05.2018 06:59 EKONOMİ
Metin Boyutu
Whatsapp bu sabah değişti! İşte son hali

WhatsApp, yenilenen grup yöneticisi kontrolleri ile sohbet sırasında grubun gizliliğini artırması ile öne çıkıyor. Yöneticiler artık grup bilgisi altına amaç veya başlıklar odaklı detayları girebiliyor. Bu tanıtıcı yazı sayesinde yeni bir üye, sohbetin üzerinde grup detaylarını görebiliyor ve grubun temel amaçlarını anlamış oluyor.

Bundan böyle grup sohbetinden bir süre uzak kalan kullanıcılar kendilerinden bahsedilen herhangi bir mesajı da kaçırmayacak. Bu özellik Discord ve Slack uygulamaları ile benzer yapıda diyebiliriz. Kullanıcılar geri kalmama olanağı sağlayan özellik için sohbetin sağ alt köşesindeki @ tuşundan faydalanabilecek. Yeni katılımcı arama özelliği ise kullanıcıların grup bilgileri sayfasındaki bir arama çubuğu ile gruptaki bir kişiyi bulmasını kolaylaştırıyor.

 

 

Grup yöneticileri için sunulan yeni kontrol ise hangi üyelerin grup bilgisini, ikonunu ve açıklamasını değiştirebileceği konusunda kısıtlama uygulanmasını sağlıyor. Yöneticiler diğer grup yöneticilerin admin yetkilerini kaldırma olanağına da sahip olacak. Ayrıca, grubun kurucuları başlattıkları gruplardan kovulamayacak. Platform, kullanıcıların ayrıldıkları gruba sürekli olarak tekrar eklenmesini önleyecek bir koruma yöntemi de sunduklarını ifade ediyor.

shiftdelete'in haberine göre tüm bu WhatsApp yeniliklerinden faydalanmak için App Store ve Google Play Store üzerinden uygulamanızı son sürüme güncellemeniz gerektiğini hatırlatalım. Bu özelliklerin tüm kullanıcılara kademeli olarak sunulacağını da unutmamak gerek.

Yorumlar

7
 • Havinsoydan

  10 ay önce Şikayet Et Keşke whatsapp için bide efekler çıksa görüntülü arama daha güzel olsa
  Toplam beğeni
 • Tuğçe

  10 ay önce Şikayet Et Cok guzel olmus
  Toplam beğeni
 • RuHi

  10 ay önce Şikayet Et Vay be! Görende çok bişey yapmış sanacak. Paraya para demiyorlar sayemizde. Elin gavurunu yaşatıyoruz.
  Toplam beğeni
 • Yılmaz

  10 ay önce Şikayet Et Telefonum yıllardır android bu manyak uygulamayı kullanmadım
  Toplam beğeni
 • abdullah

  10 ay önce Şikayet Et Tubitak bu işi yapacak bir yazılım geliştirmeli ve bu alçakların bilgi toplamasının önüne geçilmeli
  Toplam beğeni
  • Sudangelenadam

   10 ay önce Şikayet Et Var galiba ama kullanan yok
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.