Haber 7

Ünlü yatırımcıdan flaş Türkiye açıklaması!

Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Türkiye'nin ticaret savaşından fayda sağlayabileceğini belirtti.
GİRİŞ 11.07.2018 09:06 EKONOMİ
Metin Boyutu
Ünlü yatırımcıdan flaş Türkiye açıklaması!

Gelişen piyasalar denildiğinde ilk akla gelen isimlerden milyarder yatırımcı Mark Mobius, Türkiye için değerlendirmelerde bulundu.

81 yaşındaki piyasa gurusu Mobius, Türkiye ve Brezilya’nın değer kaybeden para birimleri sayesinde ticaret savaşlarından avantajlı çıkabileceğini söyledi.

 

 

Bloomberg'e konuşan Mobius , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin döviz cinsi borç problemine çözüm getirmesi gerektiğini düşünüyor.

Ayrıca Mobius, ticaret savaşları üzerine "ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmazlığı son derece kritik. Daha kötüye gidebilir. Anlaşmazlık artarsa en çok kaybeden Çin olacak" yorumu yaptı.

Öte yandan Mobius'un son değerlendirmeleri gelişen ülkeler için pek parlak bir resim çizmedi. Gelişen ülkelerdeki fiyatlamalar için dip seviyelere gelindiğini söylemenin zor olduğunu belirten Mobius, ek yüzde 10 düşüşün mümkün olduğunu belirtti.

Mark Mobius, Franklin Templeton Investments’ten ayrıldıktan sonra emeklilikten vazgeçerek Mobius Capital Partners'ı kurdu.

Yorumlar

3
  • Deli Dumrul

    7 ay önce Şikayet Et 81 yaşındaki adamın, kendine faydası yok. Görüş bildiriyor.
  • Anahtarcı

    7 ay önce Şikayet Et Mustafa topaloğlu değilmi bu adam
  • heval

    7 ay önce Şikayet Et icraatları görmeden karamsarlık neden açık düşmanlıktır. paranın pazarın düşmanı olmaz kazananları olur. amaç borsayı düşürüp iyi seviyelerden almayı hesap ediyor para babaları ama bu sefer istedikleri olmayacak. yine yüz akıyla çıkacağız hemde 1 haftada hiç şüphem yok.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.