Haber 7

Milyonlarca emekli bunu bekliyor! İkinci kez...

Haziran’da bin liralık ilk ikramiyelerini alan emeklilerin yaz kazancı sürecek. Temmuz zammı ile maaşları artan emekliler, Ağustos’ta da ikinci bin liralık ikramiyelerini alacak.
GİRİŞ 11.07.2018 09:08 EKONOMİ
Metin Boyutu
Milyonlarca emekli bunu bekliyor! İkinci kez...

12.3 milyon emekli, bayram ikramiyeleri ve zam ile yazı kazançlı geçiriyor. Haziran'da bin lira tutarındaki ilk bayram ikramiyelerini alan emekliler, bu ayda rekor Temmuz zammının sevincini yaşıyor. Önümüzdeki ayda emeklileri ikinci bayram ikramiyesi bekliyor. Yazı kazançlı geçiren SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri, ilk bin liralık bayram ikramiyelerini 7-8 Haziran'da cebine koydu. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ayrıca Haziran'da maaşları da erken ödendi, böylece milyonlarca kişi bayrama maaşları cebinde girdi. Tüm emekliler, Temmuz'da da zam aldı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar yani yüzde 9.17 zam yapıldı. Memur emeklilerinin maaşlarına ise yüzde 3.5 zam + yüzde 5.17 enflasyon farkı yansıtılacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Temmuz'da, aylık ödeme günlerinde yeni maaşlarına kavuşacak. Memur emeklileri ise Temmuz ayının 1'i ile 5'i arasında maaşlarını aldıkları için önümdeki günlerde zam farklarını alacak.

ERKEN MAAŞ

 

 

Ağustos ayında ise emeklilere yine bayram ikramiyesi var. Tüm emeklilere, 21-24 Ağustos'ta kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde biner lira ikramiye ödemesi yapılacak. İkramiye, Ağustos'un 17'sine kadar hesaplara yatırılacak. Tam ödeme tarihi önümüzdeki günlerde Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulacak. Ayrıca SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Ağustos'ta bayram nedeniyle maaşlarının erken ödenmesi söz konusu olabilecek.

Yorumlar

8
 • Ömer avcı

  6 ay önce Şikayet Et Cok maaş alan na çok verildi az alanda az verildi hani türkiye de çok pirim i yatirdida çok verdiniz az alanda aynı pirim yatırıldı az maaş alanların daha fazla eşit lik istiyoruz
 • gülay doğan

  7 ay önce Şikayet Et intibak ne oldu..ses soluk yok..
  Toplam beğeni
 • engin

  7 ay önce Şikayet Et ben emekli yım 1 hisse 1000 tl aldım
 • Şimal

  7 ay önce Şikayet Et İntibak hakkında neler yapılacak !
  Toplam beğeni
 • makinacı

  7 ay önce Şikayet Et 11 milyon emekli, bütçe 700 milyar tl, sadece emekli maaşları 180 milyar tl, 2,4 milyon memurun maaşı 80 milyar tl, bütçenin %35'i yalnızca emekli memur maaşı, 5-6 milyon yeşil kartlı+ 4 milyon mülteci derken neredeyse bütçenin yarısı gitti, kalan yarısı ile yatırım mı yaparsın, okul mu açarsın, borç mu ödersin, hastaneye serum mu alırsın ne yaparsan yap, bu milleti 44 yaşında emekli eden adamları bulun bana....
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.