Haber 7

Araç sürücülerine uyarı! Ağır cezası var...

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili Tolan Celil Anık, "Yönetmelikte belirtilen özellikleri taşımayan plakaların tespiti durumunda 488 TL ceza kesiliyor, bir hafta süre veriliyor, aksi halde araç trafikten men ediliyor. Plakasız trafiğe çıkılmasının cezası ise 2 bin 18 TL ve araç süre tanınmaksızın men ediliyor” dedi.
GİRİŞ 14.09.2018 11:03 EKONOMİ
Metin Boyutu
Araç sürücülerine uyarı! Ağır cezası var...

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, yetkili kurum olduğu araç plaka basımında yeni yatırımlara imza atıyor. İzmirlilere daha çok noktada hizmet verebilmek amacıyla basım atölyelerinin sayısı artırılıyor. Konak Yenişehir, Karşıyaka ve Buca Otokent’in ardından Üçyol’daki oda merkezinde açıldı.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, taksi taşımacılığının yanında plaka basımında da İzmirlilere en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olduklarını ifade etti. Anık, atölye sayısını artırmanın yanında baskı makinelerini de yenilediklerine dikkat çekerek, “Bu alanda eğitim almış uzman personelimizle görev başındayız” diye konuştu.

 

 

“PLAKA DEYİP GEÇMEYİN”

Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili olan Celil Anık, sürücülere de uyarıda bulundu. Anık, gösteriş için mevzuata aykırı plaka takıldığını, kimilerinin de araçlarında plaka olmadan trafiğe çıktığını dile getirerek, şunları söyledi: “Karayolları Trafik Kanunu’nun 23. maddesine göre bu gibi ihlallerin ağır para cezası var. Yönetmelikte belirtilen özellikleri taşımayan plakaların tespiti durumunda 488 TL ceza kesiliyor, bir hafta süre veriliyor, aksi halde araç trafikten men ediliyor. Plakasız trafiğe çıkılmasının cezası ise 2 bin 18 TL ve araç süre tanınmaksızın men ediliyor.”

Yorumlar

13
 • murat öztürk

  7 ay önce Şikayet Et kendilerine çorba gelecek yapın bakalım acıklamayı, Bu odaları milletin başına bela ettiler
 • abuzittin azaçudur

  7 ay önce Şikayet Et Hep hikaye, sağım, solum, önüm, arkam ve daha her yer dolu duruyor. Konya'da bir fahri müfettiş Ayşe Yılmaz herkese ceza yazıyor, yalnız app plakalar hariç.
 • kkk

  7 ay önce Şikayet Et yarış motorlarının şehir içinde kulak delen seslerinden bıktık... gece demiyorlar gündüz demiyorlar..
  Toplam beğeni
 • Ordulu

  7 ay önce Şikayet Et Bu trafik canavarlara artık el attın. 15 yıl geçti hiç birşey değişmedi ! Aksine daha da kötüye gidiyor !
  Toplam beğeni
 • martli

  7 ay önce Şikayet Et o halde trafikteki araçların yarısını trafikten men etmeleri gerekir. kanun hak hukuk takan mi var... herkez kendi başına buyruk...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.