Haber 7

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı 5 bin 298 personel alımı için başvurular 13 Eylül tarihinde sona erdi. İŞKUR üzerinden başvuru yapan vatandaşlar için bekleyiş devam ediyor. Peki Sağlık Bakanlığı'nın İŞKUR üzerinden yaptığı alımların sonuçları ne zaman açıklanıyor? Tarih belli oldu mu?
GİRİŞ 18.10.2018 09:23 EKONOMİ
Metin Boyutu
Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde İŞKUR üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alımı için başvurular13 Eylül 2018 tarihinde sona erdi. Belirtilen tarih aralığında  başvurularını tamamlayan vatandaşlar, şimdi sonuçlara odaklanmış durumda. Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kura tarihi ise 25 Ekim 2018 olarak belirlendi. Kura çekilişi saat 09:00 - 18:00 arasında Ankara'da yapılacak. 

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

 

Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kura, 25 Ekim 2018 tarih 09:00-18:00 saatlerinde Ankara'da yapılacaktır.

SONUÇLAR AÇIKLANDI!

Başvuruları İŞKUR üzerinden yapılan ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan söz konusu personel alımı için başvuru sonuçları açıklandı. Söz konusu ilanın sonuçları, İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü "www.yhgm.gov.tr" internet adresinden ilan edildi. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. 

KURA ÇEKİMİ İLE ALIM YAPILIYOR!

Sağlık Bakanlığı söz konusu personel alımını 5 bin 298 kişilik işçi kadrosu ile adaylara kura çekimi ile yapıldı. Buna göre kura çekimine katılmaya hak kazanan adayların listesi Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü www.yhgm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Kura çekimi İŞKUR tarafından belirtilecek olan Nihai liste de belirtilecektir. İstihdamı sağlanan işçi adaylarının ücreti ise Sağlık Bakanlığı Merkez Yönetimi bütçesinden ödenecektir.

İŞKUR tarafından yapılan duyuruya göre, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Nihai Listelerinin belli oldu. Kurum tarafından yapılan duyuruda iki farklı liste yayınlamdı. Açıklanan sonuçlarla birlikte, İstanbul için kuraya katılmaya hak kazanan kişi sayısı 51 bin 767 başkent Ankara için ise 55 bin 538 olarak açıklandı. 

İSTANBUL KURA SONUÇLARI!

ANKARA KURA SONUÇLARI!

Yorumlar

53
 • Neriman Yıldız

  1 hafta önce Şikayet Et Vezirköprü ilçe Sağlık ne zaman belli olacak sizden cevap bekliyorum.
 • mehmet

  1 hafta önce Şikayet Et Sağlık Bakanlığı iş kur kuralari 25 ekim de belli olacak dediler dogru değil mi arkadaş lar
 • İlka

  2 hafta önce Şikayet Et Türkiya sadece İstanbul Ankara danmı ibaret diğer illerin insanları vatandaş değilmi lütfen diğer illerin listeleride açıklansın
  Toplam beğeni
 • Murat

  2 hafta önce Şikayet Et Nedense bir tane doğum yeri Kayseri olan yok! tesadüfmü?
 • Sakaryali

  2 hafta önce Şikayet Et Iskur uzerinden is basvurularim menusunden is basvurunuzun altinda nihai listeden kuraya katilma hakkinizi listeden goruntuleyebilirsiniz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.