Haber 7

Türkiye'ye 72 milyar lira kazandıracak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yeni modelle kömürde 7 sahanın ruhsat devriyle potansiyeli yüksek alanları üretime açıyoruz" dedi.
GİRİŞ 11.10.2018 11:57 EKONOMİ
Metin Boyutu
Türkiye'ye 72 milyar lira kazandıracak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: "TTK alanlarında yıllık ek 3 milyon ton, TKİ alanlarında ise ek 15,6 milyon ton kömür üreteceğiz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: "TKİ ruhsatlarında 25 ila 30 yıllık projeyle 72,3 milyar liralık yerli kömür ekonomiye kazandırılacak"

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: "Söz konusu dönemde kömür sahalarından kamuya 21 milyar lira gelir akışı sağlanacak"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: "Yerli sahalardan yaklaşık 19 milyon ton kömür üreterek ithalata ödenen ücreti yarı yarıya azaltacağız"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: "Yeni sahalarda yılda 7,5 milyar liralık ithal kömürün ikamesiyle cari açığın kapanmasına katkı sağlayacağız"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "TTK’nın ruhsat alanlarında yaklaşık 203 milyon tonluk bir üretim sahası yatırımcılara açılacak. Böylece sözleşme süresi boyunca 25 milyar liralık ithal kömür ikamesi sağlayacağız"

Yorumlar

5
 • madenciler

  7 ay önce Şikayet Et sayın bakanım maden ruhsatları üçyüzbin tl den ihaleye çıkarıyorsunuz bir maden işletmesi için orman izinleri 1,500,000,tl bu rakamlarla madencilik bitti bu bedelleri kaldırın lütfen maden yatırımcısı makina ekipmanmı alacak ruhsat ve izin bedelimi ödeyecek unutmayın madencilik ihracatı çok düştü madencilik bittimi sanayi biter sanayi bittimi ekonomide biter örnek yunanistan
 • misafir

  7 ay önce Şikayet Et Sayın Bakanım kos koca fabrikamız ha kapandı ha kapanacak.Şu Doları düşürün artık Allah Muhammed (Sav) aşkına.
 • Enerji

  7 ay önce Şikayet Et Hükümetten biz Eneeji Sistemleri Mühendislerine imza yetkisini bekliyoruz. Yenilenebilir yerli temiz ucuz bir enerji için Enerji Sistemleri Mühendisleri gereklidir.
 • tatvanlı

  7 ay önce Şikayet Et peki sayın bakanım şu fahiş kömür fiyatlarına ne denmeli kömür alamıyoruz ne yapacağız allah rızası için
  Toplam beğeni
  • Fırat

   7 ay önce Şikayet Et Bir an evvel bırakıp doğalgaza geçin varsa, emin ol birkaç yılda amorti eder kömüre vereceğiniz paraya. Kömürün ucuzlayacağı yok
   Toplam beğeni
 • Adiga81

  7 ay önce Şikayet Et Üretilecek kömür (Zonguldak taş kömürü hariç) kükürt oranı son derece yüksek ve kalorisi 4200 olan linyit kömürü. Bu kömürü nerede kullanmayı düşünüyorlar merak ediyorum. Çevre açısından ciddi sıkıntılar doğurabilir.
  Toplam beğeni
  • Sayko

   7 ay önce Şikayet Et Batı nasıl kömür ağırlıklı enerji üretiyorsa biz de enerjide yerli kaynakları kullanmak zorundayız. Birey olarak da tasarruf etmek, lüks ve israftan kaçınmak zorundayız. Dış kaynaklarla ekonomimizi de kendimizi de bağımlılıktan kurtaramayız.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.