Haber 7

Apple CEO’sundan Türkiye açıklaması

Beklentilerin altında kalan iPhone satışlarıyla ilgili olarak Apple CEO'su Tim Cook'tan açıklama geldi. Tim Cook, “Türkiye, Hindistan, Brezilya ve Rusya gibi gelişmekte olan pazarlarda satışlarda baskı yaşıyoruz” dedi.
GİRİŞ 02.11.2018 12:46 EKONOMİ
Metin Boyutu
Apple CEO’sundan Türkiye açıklaması

iPhone satışları beklentilerin altında kalan Apple’ın CEO’su Tim Cook, şirketin aralarında Türkiye’nin de bulunduğu gelişmekte olan pazarlarda işlerin yolunda olmadığını söyledi.

Apple’ın 29 Eylül’de sona eren finansal sonuçlarının değerlendirildiği yatırımcı toplantısında analistlerin sorularını yanıtlayan Cook, “Türkiye, Hindistan, Brezilya ve Rusya gibi gelişmekte olan pazarlarda satış baskısı yaşıyoruz” dedi.

 

Bank of America Merrill Lynch’in analistinin Apple’ın gelişmekte olan performansıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Cook, “Bu ülkelerde son dönemde para birimleri zayıfladı. Bu durum, fiyatların yükselmesine yol açtı. Bu pazarlarda öngördüğümüz şekilde büyüyemiyoruz” diye cevap verdi.

Gelişmekte olan pazarların her birinin farklı sorunları bulunduğuna ve bunları tespit edip, üzerinde çalışmak gerektiğine değinen Tim Cook, gelişmekte olan pazarlardan elde ettikleri gelirde çift haneli büyüme hedeflediklerini ancak şirket olarak yıl sonu satış hedeflerini tutturamayacaklarını ifade etti.

Yorumlar

18
 • Getceket

  11 ay önce Şikayet Et Huawei kullan, elmanın yüzüne bakmazsın. Nasıl sömürdüklerini her iki cihazı kullanan daha iyi anlıyor.
  Toplam beğeni
 • Xye

  11 ay önce Şikayet Et Bende iPhone var ve sonrasi HUAWAI olur!!!
  Toplam beğeni
 • Malatyam

  11 ay önce Şikayet Et Geçen günlerde telefon başına ortalama 500 ₺ indirim yaptılar, bu satışların düştüğü anlamına geliyor. Milletim yeterki bilinçli olsun. Almayalım, İPhone telefon ama parası pyd pkk gibi teröristlere silah olarak geri dönüyor akıllı olun. Kendinize kurşun sıkmayın...
  Toplam beğeni
 • Misafir

  11 ay önce Şikayet Et Ben iphonu kırmadım. Fosil olana kadar kullanmayı düşünüyorum. Böylece başka iPhone alma ihtiyacım olmayacak. Tepkim bu şekilde
  Toplam beğeni
 • Karadenizli

  11 ay önce Şikayet Et Devlet verğiyi artırsın yerli malı kullanmak şart et bile yerli deyil devlet 5000 tleye 20b8n icci alsa ciflikler kursa boş arazı cok bankada parada cok dışardan ğemilerle et ğetirmeye ğerek kalmaz ğemilerle mal ğetirenler kim acıklansın oy yerine millet koy verecek doğru yol anap dsp olmayın chp huc olmayın
  Toplam beğeni
  • misafir

   11 ay önce Şikayet Et Bi Türkçe öğren önce.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.