Haber 7

Fiyatı çakıldı! Vatandaş tezgahlara koştu

Karadeniz’e açılan tekneler bugünlerde bol miktarda hamsi avlarken, bu durum tezgahlara olumlu şekilde yansıyor. Trabzon’da birkaç gün önce tezgahlarda kilosu 25 TL’den satılan hamsinin kilogram fiyatı 5 TL’ye kadar gerilerken, bu durumu fırsat bilen vatandaşlar balıkçı tezgahlarına koştu.
GİRİŞ 27.11.2018 11:07 EKONOMİ
Metin Boyutu
Fiyatı çakıldı! Vatandaş tezgahlara koştu

Hamsinin kilosu tezgahlarda 5 -15 TL arasında değişirken vatandaşlarda bu durumdan oldukça memnun. Uzun bir zamanın ardından ilk kez 5 TL’ye hamsi aldıklarını belirten vatandaşlar sezonun böyle geçmesi dileğinde bulunurken balıkçılarda hamsinin ara ara bol çıktığını söylediler.

 

 

Balıkçılardan Mehmetcan  Örseloğlu, hamsinin önümüzdeki günlerde bol çıkacağını umut ettiklerini ifade ederek “Bugün hamsi bol inşallah. Bundan sonra yanar dağ gibi fışkırmaya başlayacak. Şu an vatandaşın talebi çok iyi. Fiyatlar 5 TL’den başlıyor, 15 TL’ye kadar çıkıyor. Hamsi ara ara kısım kısım bol oluyor. Bir gün bakıyorsun 25 TL, bir sonraki gün 5 TL. Ona göre tercih vatandaşa kalmış. Hamsi soğuk iklimi sevdiğinden dolayı sıcak yerden soğuk yerlere gidip geliyor. Hamsi önümüzdeki günlerde daha bol olacak diye düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

Vatandaşlarda hamsinin kilosunu 5 TL’den almanın memnuniyetini yaşadıklarını belirtirken, sezonun bol geçmesi dileğinde bulundular.

Yorumlar

6
 • Hasan

  1 yıl önce Şikayet Et Bizim Bilecikte balık yenmez balıkta en yuksek ildir aynı balık burda 20 tl
 • Misafir

  1 yıl önce Şikayet Et Ankara’da 20₺ bizede gönderinnnnn
 • Mehmet Tok

  1 yıl önce Şikayet Et Bir ayarı yokmu bunun Bir 25 Bir 5 bukadar oynak bir piyasa olamaz
 • emekçi

  1 yıl önce Şikayet Et biz hiç 5 tl ye görmedik,zaten küçücük neresini yiyeceksin,hamsi ihracatı varken fiyatta düşmez,iri de olmaz.
  • çnra

   1 yıl önce Şikayet Et Bugün Ankarada 3.90 tl ye aldım.
  • ahmet

   1 yıl önce Şikayet Et hamsi küçük olur. 1 kg hamsi ile 1 kg levrek yaklaşık aynıdır..
 • hamsi

  1 yıl önce Şikayet Et Afiyet olsun
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.