Haber 7

Bakan müjdeyi verdi! Yüzde 25 indirim geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, engelli, şehit yakını ve gazilerin 1 Ocak 2019'dan itibaren elektronik haberleşme hizmetlerinden yüzde 25 ek indirimle faydalanabileceğini açıkladı.
GİRİŞ 26.12.2018 09:12 EKONOMİ
Metin Boyutu
Bakan müjdeyi verdi! Yüzde 25 indirim geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenlemeyle engelliler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleriyle gazilerin, 1 Ocak 2019'dan itibaren elektronik haberleşme hizmetlerinden yüzde 25 ek indirimle faydalanabileceğini bildirdi. 

 

Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engelliler, gaziler, şehit yakınları gibi sosyal açıdan desteklenmesi gereken vatandaşların elektronik haberleşme hizmetlerinden azami ölçüde yararlanabilmelerine yönelik olarak BTK tarafından usul ve esasların yayımlandığını söyledi.

Bu düzenlemeyle engelliler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleriyle gazilerin elektronik haberleşme hizmetlerinden yüzde 25 ek indirimle faydalanabileceğini belirten Turhan, uygulamanın 1 Ocak 2019'da başlayacağını ifade etti. 

ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETİ VERİLECEK

Turhan, işitme ve konuşma engelli abonelerin elektronik haberleşme hizmetleriyle ilgili işlemlerini gerçekleştirebilmeleri amacıyla operatörlerin çağrı merkezlerinden görüntülü ve yazılı hizmet sunulacağını da bildirdi. İşitme ve konuşma engelli bireyler için işaret dili bilen bir tercüman aracılığıyla çağrı merkezlerinde hizmet verilebileceğini anlatan Turhan, görüntülü çağrı merkezi uygulamasının da Mart 2019'da başlayacağını dile getirdi. Turhan, ayrıca yazılı olarak da çağrı merkezi hizmeti alınabileceğine işaret etti. 

Engelli abonelerin çağrı merkezi aramalarında da öncelikli hizmet alabilmesini sağladıklarını belirten Turhan, "Operatörlere, erişilebilirlik özelliği taşıyan bayilere ilişkin konum, iletişim bilgileri ve hangi erişilebilirlik özelliklerini taşıdıklarına ilişkin bilgileri de internet sitelerinde yayımlaması zorunluluğu getirdik." dedi.

Yorumlar

7
 • mekkeli yasir

  6 ay önce Şikayet Et öderiz kardeşim tamamını ücretsiz yapın bissürü kaçak kullanıcılarınkini ödüyoruz bu vatandaşlarımızınkinimi ödeyemiyecez
  Toplam beğeni
 • Nihat

  6 ay önce Şikayet Et Yurdisindan gelen her elektrik cihaz ücretleri kalksin
 • Evad ı Fatihan

  6 ay önce Şikayet Et Onlara üctetsiz olsun bence. PKK sempatizanı hatta PKK'lının kaçak enerji bedelleri ödetilen bu millet şehit ve gazilerini başında taşır.
  Toplam beğeni
 • Ali Asker

  6 ay önce Şikayet Et Allah razı olsun. Protez bacak desteklerinde yardım bekliyoruz.
  Toplam beğeni
 • Kerem

  6 ay önce Şikayet Et hayırlı olsun. tebrik ederim.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.