Haber 7

Banka kartları ve kredi kartlarında değişiklik

BDDK'nın banka kartları ve kredi kartlarıyla ilgili yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı
GİRİŞ 11.01.2019 08:00 EKONOMİ
Metin Boyutu
Banka kartları ve kredi kartlarında değişiklik

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26'ncı maddesinin yedinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddenin sekizinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

“(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süreleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'nın görüşü alınarak Kurulca belirlenir”

 

 

Yorumlar

5
 • baba61

  5 ay önce Şikayet Et sayın cumhurbaşkanımız poşete açtığı gibi karta da savaş açsın kredi kartı kalksın kartsız hayat oh ne rahat paran yoksa alışveriş yapma sen bankaya değil banka sana muhtaç olsun adi bankalar
  Toplam beğeni
 • incili çavuş

  5 ay önce Şikayet Et 1. veresiye keyif olmaz... 2. peşin para keyfini ara... 3. parasını seven peşin alışveriş eder... bunlar atasözlerimizden bazıları...
  Toplam beğeni
 • A.B.

  5 ay önce Şikayet Et Kartlar kontrol altına alınmalı, bu kadar serbestliği bu halk kaldıramıyor, sonunda buhrana kadar gidiyor. Şimdiye kadar kart yüzünden bir çok aile faciaları görmedik mi.
  Toplam beğeni
 • nafaka mağduru

  5 ay önce Şikayet Et Cep telefonunda k krtına taksit başlamalı
  Toplam beğeni
  • MAHO

   5 ay önce Şikayet Et hayır canım ,başlamamalı.
   Toplam beğeni
 • zafergülten

  5 ay önce Şikayet Et aslında kredi kartı kullanmak akılsızlık,çünki bir kart çıkarıyorsun ve 1-2 ay kartın limitini kullanıyorsun,peki sonra limit bitince yine cebinden kata para yatırıyorsun,üstelik faiziyle. 1-2 ay için değer mi.sonra kartla taksitlendirmeye gelince,mesala 1000 tl lik mal alacaksın,kartında 1000 tl den az para varsa taksitlendirme yapamıyorsun,ve malı taksitle alıncada çoğunlukla aldığın malın fiatı kadar kartındaki limit donduruluyor.akıl karı iş değil yani.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.